Prezentujemy indeks interesujących ogólnopolskich konkursów artystycznych.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny LATAJĄCE CUDA NATURY

Przedmiotem konkursu jest fotografia przyrodnicza. Tematem są „Latające cuda natury”. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia.

Nabór trwa do 1 sierpnia br.

http://kultura-jarocin.pl/2014/04/oglaszamy-konkurs-fotograficzny-2/ 

Gry podwórkowe naszych rodziców 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie nakręcić krótki film, pokazujący dawną lub współczesną grę podwórkową. Czas trwania filmu nie może przekraczać 5 minut.

Nabór trwa do 15 maja br.

http://fotokronika.pap.pl/konkurs-filmowy 

Konkurs na najlepszy materiał filmowy dotyczący bezpiecznego wypoczynku nad wodą
NIEZATAPIALNI

Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mają za zadanie nakręcić krótki film na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Czas trwania filmu nie może przekraczać 40 sekund.

Nabór trwa do 23 maja br.

https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/11962,Badz-niezatapialny-Wplyn-na-wyobraznie.html 

Ogólnopolski konkurs na opowiadanie DEBIUTANCI 2014  

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Każdy uczestnik może przesłać na adres Organizatora jedno opowiadanie. Temat konkursu „ONI” można interpretować dowolnie.

Nabór trwa do 1 sierpnia br.

http://papierowymotyl.pl/?chwili_custom=debiutanci-2014-ogolnopolski-konkurs-na-opowiadanie

"Młodzież pisze wiersze"

Stowarzyszenie „POLin – Polki w Gospodarce i Kulturze” zaprasza dzieci i młodzież z Polski oraz Niemiec do wzięcia udziału w konkursie "Młodzież pisze wiersze". Najlepsze prace zostaną opublikowane, a zwycięzcy konkursu otrzymają zaproszenie do Berlina na publiczną prezentację wyników konkursu.
Kategorie
I – najciekawszy wiersz autorski w języku polskim, w kategoriach wiekowych:
a) do lat 14
 b) do lat 19
II – najlepsze autorskie tłumaczenie ulubionego wiersza polskiego na język niemiecki, w kategoriach wiekowych:
a) do lat 14
 b) do lat 19
III - najlepsze autorskie tłumaczenie ulubionego wiersza niemieckiego na język polski, w kategoriach wiekowych:
a) do lat 14
b) do lat 19

Nabór trwa do 15 czerwca br.

http://www.pnwm.org/aktualnosci-i-projekty/projekty-naszych-partnerow/konkursy-wystawy-publikacje/miedzynarodowy-konkurs-literacki-mlodziez-pisze-wiersze/ 

KUPA WYOBRAŹNI konkurs na absurdalny serial internetowy 

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata. SPInka Film Studio ogłasza konkurs na pilotażowy odcinek serialu przeznaczonego do emisji w Internecie. Płeć nie gra roli. Ilość spożywanych używek również. Nie liczy się wykształcenie, nie ma znaczenia czy ukończyłeś szkołę plastyczną, filmową czy zawodówkę rolniczą. Ważne abyś miał coś do zakomunikowania. Im ABSURDALNIEJ tym lepiej! Do konkursu można zgłaszać animacje lub klasyczne filmy. Nie ma ograniczeń tematycznych.

Nabór trwa do 1 czerwca br.

http://www.kupawyobrazni.pl/ 

V Ogólnopolski Otwarty Konkurs Poetycki „Szuflada” 

Konkurs jest adresowany do osób powyżej 16 roku życia. Tematyka wierszy zgłaszanych do konkursu może być dowolna. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 11 maja br.

http://www.szuflada.olesno.org/

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Życie Jest Piękne” 

Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnicy mają do wyboru cztery kategorie tematyczne:
♦ Człowiek
♦ Natura
♦ Miasto
♦ Kulinaria

Nabór trwa do 30 września br.

http://zjp.kck.com.pl/ 

XVIII Biennale Fotografii Górskiej

Konkurs fotograficzny o tematyce górskiej organizowany w Jeleniej Górze jest konkursem mającym najdłuższą w Polsce, bo ponad trzydziestoletnią, tradycję. Adresowany jest do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich. Od uczestników konkursu oczekiwane są fotografie wykonanych we wszystkich górach świata. Konkurs skierowany jest zarówno do artystów fotografików, jak i do amatorów fotografii. W regulaminie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 10 zdjęć.

Nabór trwa do 15 czerwca br.

http://www.bfg.org.pl/ 

Zaprojektuj Automebel 

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie. Aby wziąć udział w konkursie, należy zaprojektować i wykonać mebel lub element wystroju wnętrza (np. lampę, wazon, stojak na gazety, wieszak itp.) z dowolnie wybranej części samochodowej, tak by część ta budowała formę projektu lub była jego dominantą. Mebel musi spełniać funkcję użytkową i wizualną.

Nabór trwa do 6 czerwca br.

http://www.slaskiekamienice.pl/automebel/ 

Konkurs na mural „Suwałki XXI wieku” 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Pracę można wykonać indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować mural „Suwałki XXI wieku”.

Nabór trwa do 8 maja br.

http://um.suwalki.pl/sciana-czeka-na-mural/

Zaprojektuj gitarę elektryczną

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować gitarę elektryczną. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:
♦ kategoria OPEN – uczestniczy prezentują swoje wizje artystyczne gitary elektrycznej, projektując dowolnie jej kształt, kolorystykę oraz elementy ozdobne (rysunki, inkrustacje, rzeźby).
♦ kategoria SREBRNY ORZEŁ – uczestnicy projektują instrument, w którym zawarte są symbole narodowe oraz treści patriotyczne.

Nabór trwa do 15 maja br.

http://konkurs.megamusic.pl/ 

Pan Cogito okiem kamery

W konkursie mogą uczestniczyć studenci szkół wyższych – kierunków filmowych, multimedialnych, graficznych oraz absolwenci tych kierunków przed debiutem pełnometrażowym. Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać scenariusz filmowy, inspirowany wybranym wierszem o Panu Cogito. Jury wybierze dwa najlepsze scenariusze, na podstawie których laureaci zrealizują filmy przy wsparciu finansowym Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

Nabór trwa do 8 czerwca br.

http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/377-pan-cogito-okiem-kamery-ii-edycja 

Nagraj wrażenia z mobilności

Udział w rywalizacji mogą wziąć uczniowie z całej Europy (i nie tylko), którzy uczestniczyli w wymianach młodzieżowych, międzynarodowych stażach, stypendiach lub praktykach. Organizatorzy szczególnie liczą na byłych beneficjentów programów Młodzież w działaniu, Leonardo da Vinci, Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców czy Comenius, jednak zgłaszać się mogą również osoby, które skorzystały ze wsparcia innych inicjatyw. Zadanie uczestników polega na nagraniu filmu opisującego wrażenia i rezultaty wyjazdu. Materiał – nie dłuższy niż 3 minuty – powinien być oryginalny, zgodny z zasadami ochrony własności intelektualnej i nagrany w jęz. angielskim (lektor lub napisy).

Nabór trwa do 15 lipca br.

http://www.europemobility.tv/ 

Konkurs na projekt statuetki – nagrody w konkursie Popularyzator Nauki 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować statuetkę – nagrodę w konkursie Popularyzator Nauki.

Nabór trwa do 30 czerwca br.

http://naukawpolsce.pap.pl/konkurs-na-projekt-statuetki/ 

Keno co 5 minut wygrana 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy mają za zadanie nakręcić film pokazujący emocje, jakie towarzyszą grze w Keno.

Nabór trwa do 4 czerwca br.

http://millionyou.com/keno 

II Konkurs Filmów Dokumentalnych i Reportażu o Tematyce Historycznej SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Filmy mogą być zgłaszane przez twórców, producentów i dystrybutorów, a także przez inne podmioty, które są właścicielami praw do filmów. Do konkursu można zgłaszać filmy dokumentalne i reportaże o tematyce historycznej, zrealizowane w okresie od 1 stycznia 2012 roku do 31 grudnia 2013 roku.

Nabór trwa do 31 maja br.

http://www.zamoscfilmfestival.pl/page/4-konkurs.html 

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Agnieszki Bartol dla Dzieci i Młodzieży JA I MÓJ ŚWIAT 

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zgłoś do konkursu 3-5 wierszy lub opowiadanie (maksymalnie do 10 stron) albo bajkę (5 stron). Jeśli zechcesz, możesz nadesłać zarówno wiersze jak i prozę. Hasłem konkursu jest „Ja i mój świat”. Tym światem może być dom rodzinny, szkoła, przyjaciele i koledzy, twoja dziewczyna lub twój chłopak, a nawet... kosmos. Daj upust swojej wyobraźni! Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat.

Nabór trwa do 30 maja br.

http://biblioteka.pila.pl/news.php?lang=pl&id_strony=1&id_news=688&pokaz=1&lastNaviEl=%22Ja%20i%20m%C3%B3j%20%C5%9Bwiat%22 

XXXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki O LAUR JABŁONI 

Konkurs jest adresowany do osób, które nie należą do Związku Literatów Polskich ani do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na konkurs należy przesłać zestaw złożony z 3-5 utworów poetyckich o dowolnej tematyce. Wiersze nie mogą być wcześniej publikowne ani nagradzane w innych konkursach. Przewidziana jest nagroda specjalna za zestaw wierszy o tematyce związanej z Ziemią Grójecką.

Nabór trwa do 17 maja br.

http://www.bibliotekagrojec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1803:konkurs-poetycki-o-laur-jabloni-2014&catid=27&Itemid=2 

Międzynarodowy konkurs na projekt kroju pisma SZYMBORSKA

Do udziału w konkursie Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów uczelni z lat 2012, 2013, 2014. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować krój pisma SZYMBORSKA.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://www.typeszymborska.pl/index.php?page=home 

Konkurs na projekt znaku graficznego powiatu rawickiego

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Celem Konkursu jest opracowanie elementu identyfikacji wizualnej dla Powiatu Rawickiego składającej się ze znaku graficznego i wyrazu „Powiat Rawicki”. Projekt logotypu powinien jednoznacznie kojarzyć się z Powiatem Rawickim oraz wyrażać jego charakter. Dodatkowo logo może zawierać hasło, które będzie kojarzyło się z powiatem lub promowało jego walory.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://powiatrawicki.pl/www/index.php/aktualnosci/informacje-biezace/5068-konkurs-na-znak-graficzny-powiatu-rawickiego

25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014 KONKURS NA KRÓTKĄ FORMĘ KOMIKSOWĄ

Pracą konkursową jest komiks o dowolnej tematyce, stanowiący zamkniętą całość. Dopuszczalne techniki: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa i fotografia. Maksymalna liczba plansz: 8.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://komiksfestiwal.com/2014/03/oglaszamy-konkurs-na-25-mfkig/ 

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki o „Cisową gałązkę” im. L. Wyczółkowskiego

Konkurs jest adresowany do osób w wieku od 15 do 30 lat. Każdy uczestnik może przesłać na konkurs od jednego do trzech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane.

Nabór trwa do 31 maja br.

http://www.cekcyn.pl/index.php/gminna-biblioteka-publiczna/cisowa-gazka 

7. Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną TAJEMNICE CHŁODNEGO MORZA 

Prace będą oceniane osobno w dwóch kategoriach:
♦ ekslibris i mała forma graficzna – techniki tradycyjne
♦ ekslibris i mała forma graficzna – techniki komputerowe

Nabór trwa do 31 maja br.

http://www.exlibrisgdansk.pl/index.php?s=konkurs&rok=2014 

Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Wrocław Miasto Spotkań”

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich filmowców amatorów. Weź udział w konkursie i nakręć krótki, maksymalnie 3-minutowy film w dowolnej technice, który pokaże, że swoją wartość odnajdujemy nie w sukcesie czy pracy, ale w spotkaniu z drugim człowiekiem. W filmie musi pojawić się wątek Wrocławia – postacie mogą o nim rozmawiać, przeglądać zdjęcia, mapy… Lista jest ograniczona tylko Waszą wyobraźnią!

Nabór trwa od 1 czerwca do 1 lipca br.

http://2ryby.pl/konkurs/ 

Grunwald w miniaturze

Pracą konkursową jest grunwaldzka diorama. Powierzchnia makiety nie może być większa niż 30 x 30 cm. Uczestnicy mają do wyboru dwie sceny:  
♦ „Atak na króla Władysława II Jagiełłę” (wymagane figury: król Jagiełło, rycerz von Kökeritz, otoczenie króla)
♦ „Śmierć wielkiego mistrza Ulrika von Jungingena” (wymagane figury: wielki mistrz Ulryk von Jungingen, co najmniej dwaj rycerze polscy).

Nabór trwa do 23 maja br.

http://grunwald.warmia.mazury.pl/pl/nowosci/aktualnosci/konkurs-grunwald-w-miniaturze 

VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Konkurs jest adresowany do autorów przed debiutem. Konkurs jest dwuetapowy:
♦ I etap – warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie jest nadesłanie zestawu 5 wierszy o dowolnej tematyce. Można zgłaszać utwory, które nie były publikowane ani nagradzane.
♦ II etap – Jury oceni nadesłane wiersze i wybierze 5-7 najlepszych zestawów. Każdy z autorów dostarczy do 15 września 2014 r. zbiór wierszy, składający się na projekt książki (maksymalnie 50 utworów).

Nabór trwa do 31 lipca br.

http://www.rozewiczopen.pl/ 

Słowa do rzeczy 

Konkurs jest adresowany do projektantów książek, grafików, ilustratorów, plastyków – profesjonalistów i studentów uczelni artystycznych. Zwycięzca konkursu zaprojektuje, zilustruje i przygotuje do druku książkę dla dzieci w wieku 7-10 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zilustrować trzy zwroty: „robić z igły widły”, „na jedno kopyto”, „mieć coś w zanadrzu”.

Nabór trwa do 22 kwietnia br.

http://etnomuzeum.eu/Aktualnosci,694_slowa_do_rzeczy_konkurs_na_projekt_ksiazki.html 

Historia jednej fotografii 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie opisać historię, która łączy się z dowolną fotografią wybraną z rodzinnego archiwum.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-konkurs-historia-jednej-fotografii,nId,1360751 

Konkurs na scenariusz filmowy „Bezpieczniki TAURONA”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Przedmiotem konkursu są oryginalne, nie stanowiące adaptacji innego utworu, scenariusze filmowe dotyczące programu „Bezpieczniki Taurona”. Celem konkursu jest opracowanie koncepcji i scenariusza filmu edukacyjnego dla młodzieży w wieku 12–15 lat, realizowanego w ramach akcji „Bezpieczniki TAURONA” i przedstawiającego temat: „Energia elektryczna i jej bezpieczne użytkowanie”.
Informacje o akcji strona: www.bezpiecznikitaurona.pl.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://www.krakowfilmfestival.pl/pl/news/410 

Konkurs na zestaw poznańskich motywów graficznych 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować:
♦ zestaw znaków graficznych (clipartów) przedstawiających obiekty charakterystyczne dla Poznania,
♦ motyw graficzny, łączący cliparty w jedną spójną kompozycję.

Nabór trwa do 22 kwietnia br.

http://www.poznan.pl/mim/wm/news,1202/dzieje-sie-w-wydawnictwie,c,15/zaprojektuj-clipart-wygraj-konkurs,68987.html

V Festiwal Filmów Młodzieżowych „-18” 

W sekcji konkursowej prezentowane są filmy autorów, którzy w momencie ukończenia pracy nad filmem byli niepełnoletni. Do konkursu można zgłaszać filmy krótkometrażowe (do 20 minut). Technika wykonania i tematyka filmów mogą być dowolne.

Nabór trwa do 25 kwietnia br.

http://www.minus18.com.pl/ 

XIX Konkurs Poetycki „O Złote Pióro Sopotu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu 

Na konkurs należy przesłać trzy wiersze lub prozę o objętości trzech stron A4. Można zgłaszać utwory, które nie były publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór rwa do 30 kwietnia br.

https://www.facebook.com/pages/Sopocki-Klub-Pisarzy/481545631893139 

Figle Fana Banana 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy mają za zadanie nakręcić spot promujący lody Pirulo Banani marki Nestle Schoeller. Film nie może trwać dłużej niż 30 sekund.

Nabór trwa do 7 maja br.

http://millionyou.com/nestle 

Pamiętajmy o Osieckiej 

W konkursie mogą wziąć udział zawodowcy i amatorzy, soliści i zespoły wokalne. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” jest konkursem na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. Każdy uczestnik powinien przygotować dwie piosenki. Etapy konkursu:
♦ I etap – przyjmowanie zgłoszeń i eliminacje do dalszych etapów,
♦ II etap – warsztaty wokalne,
♦ III etap – koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego, koncert finałowy i galowy koncert laureatów.

Nabór trwa do 31 maja br.

http://www.okularnicy.org.pl/pl/6_festiwal_konkurs/35_konkurs_pamietajmy_o_osieckiej/36_informacja_dla_uczestnikow/563_konkurs_2012.html 

Całoroczny konkurs „Rysunek miesiąca” 

W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodowi rysownicy. Na konkurs należy przesyłać rysunki o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury. Prace nie mogą być wcześniej nagradzane. W danym miesiącu można zgłosić maksymalnie 5 rysunków.

Termin nadsyłania prac upływa 15. dnia każdego miesiąca. Konkurs kończy się 15 stycznia 2015 r.

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=587&Itemid=389 

5 minut z życia codziennego 

Konkurs ma charakter otwarty. Filmy mogą być zgłaszane przez indywidualnych twórców, a także przez szkoły i instytucje. Film nie może trwać dłużej niż 5 minut. Tematy filmów dotyczyć mają ogólnie pojętego życia codziennego: rodzina, praca, zabawa, wypoczynek, czas wolny itp. Organizatorom zależy szczególnie na filmach będących zapisem rzeczywistych wydarzeń, rejestracją rodzinnych perypetii, chwil radosnych, może nieraz zabawnych, ale również smutnych czy dramatycznych, opowieścią o codziennym życiu ludzi i ich rodzin. 
Do konkursu dopuszczane będą filmy dokumentalne, fabularne, animowane oraz video-art, których tematem przewodnim będzie życie codzienne. Do konkursu nie będą dopuszczone teledyski, reklamy czy parodie reklam, filmy krajoznawcze, przyrodnicze, itp.

Nabór trwa do 15 czerwca br.

http://mdkwagrowiec.pl/konkursy/regulamin-konkursu-filmowego-2014.html 

EISA MAESTRO 2014 

Na konkurs można przesyłać wyłącznie fotoreportaże lub serie składające się z 5-8 zdjęć. Konkurs jest dwuetapowy:
♦ etap krajowy – zdjęcia będą oceniane przez jury redakcyjne Foto-Kuriera.
♦ etap miądzynarodowy – zwycięskie prace z etapów krajowych oceni jury złożone z 17 redaktorów naczelnych europejskich magazynów fotograficznych, należących do EISA.

Nabór trwa do 10 czerwca br.

http://www.foto-kurier.pl/aktualnosci/eisa-maestro-award/pokaz-3968-eisa-meastro-2014-architektura-nowa-edycja-konkursu.html#czytaj 

VII Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY 2014 

Uczestnikami przeglądu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (uczniowie szkół średnich, którzy nie są słuchaczami szkół filmowych). Filmy zgłaszane do przeglądu powinny spełniać następujące warunki:
♦ gatunek dowolny, np. fabuła, dokument, animacja, eksperyment,
♦ tematyka dowolna,
♦ czas trwania:
- film fabularny: powyżej 5 minut do 30 minut,
- film dokumentalny: powyżej 5 minut do 30 minut,
- inne filmy: do 30 minut,
♦ format zgodny z DVD-Video.

Nabór trwa do 23 maja br.

http://albatrosy.wordpress.com/

Konkurs na projekt medalu 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Konkurs jest adresowany do osób i firm, w tym do studentów, zajmujących się projektowaniem graficznym i wzornictwem przemysłowym. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/100-lecie-Odnowienia-Tradycji-Politechniki-Warszawskiej/Konkursy-na-Haslo-Promujace-Stulecie-oraz-Medal-Stulecia 

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Na adres Organizatora należy przesłać zestaw trzech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani oceniane w innych konkursach.

Nabór trwa do 30 czerwca br.

http://www.centrum-ostrow.pl/ 

Konkurs na plakat festiwalu filmów krótkometrażowych EUROSHORTS 2014

Konkurs jest adresowany do artystów plastyków oraz studentów ASP i innych szkół plastycznych. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować plakat międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych EUROSHORTS 2014.

Nabór trwa do 1 czerwca br.

http://euroshorts.pl/konkurs_na_plakat_2014.htm 

XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2014 

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Prace mogą być wykonane w następujących technikach:
♦ tradycyjne techniki graficzne: linoryt, drzeworyt, gipsoryt, kolografia, papieroryt, sucha igła, akwaforta, akwatinta, litografia, szablon, serigrafia oraz inne techniki druku wklęsłego, wypukłego i płaskiego;
♦ grafika komputerowa.

Prace wykonane w innych technikach plastycznych (np. rysunkek, malarstwo) nie będą uwzględniane. Tematyka prac może być dowolna.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://www.galeriadziecka-eduart.pl/portal.php?aid=news&news=138866551252c55aa8e4266  

I Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny NASZE KARPATY

Na konkurs można przesyłać zdjęcia, prezentujące walory regionu Karpat. Tematyka zgłaszanych zdjęć może obejmować szerokie spektrum zagadnień ściśle związanych z Karpatami. Fotografie mogą przedstawiać: krajobraz, faunę, florę, osoby, kulturę, architekturę lub dziedzictwo obszaru Karpat.

Nabór trwa do 31 maja br.

http://www.naszekarpaty.national-geographic.pl/ 

XVI Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny CELEBRYCI 

Tematem są „Celebryci”. Każdy uczestnik może przesłać na konkurs dowolną liczbę rysunków satyrycznych. Prace należy dostarczyć w oryginale.

Nabór trwa do 31 maja br.

http://debiut.org.pl/ 

El Greco – Przystanek Siedlce 

Pracą konkursową jest utwór literacki (np. opowiadanie, wiersz, esej) inspirowany malarstwem El Greca. Uczestnik powinien podać tytuł obrazu, który był źródłem inspiracji. Mile widziane będą prace nawiązujace do obrazu „Ekstaza św. Franciszka”, eksponowanego w Muzeum Diecezjalnym w Siedlacach. Zgłaszane do konkursu utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane.

Nabór trwa do 7 maja br.

http://elgreco.siedlce.pl/konkurs-literacki/ 

8. Międzynarodowe Biennale Miniatury 

Do udziału w konkursie Organizatorzy zapraszają artystów profesjonalnych oraz studentów lat dyplomowych akademii sztuk pięknych. Każdy z artystów może nadesłać trzy prace w jednej z czterech technik: malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii monochromatycznej, umożliwiające ich ekspozycję ,,pod szkłem”, w maksymalnym formacie 10 x 10 cm. Wskazane użycie passe-partout. W przypadku obramowania passe-partout maksymalny wymiar zewnętrzny 20 x 20 cm.

Nabór trwa do 30 maja br.

http://www.biennale.art.pl/ 

Miasto i para 

Pracą konkursową jest komiks o objętości od jednej do trzech plansz. Uczestnicy mają za zadanie zinterpretować temat „Miasto i para”.  Komiks można wykonać w następujących technikach: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, fotografia.

Nabór trwa do 1 czerwca br.

http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/kalendarz_imprez_2014/06_DF.html

Impresje filmowe 

W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych, studiujący na uczelniach publicznych i prywatnych. Uczestnicy konkursu maję za zadanie wykonać zdjęcie inspirowane cytatem z filmu. Do wyboru jest 50 cytatów. Celem konkursu jest odtworzenie za pomocą technik fotograficznych nastroju wybranego dzieła filmowego. Zdjęcie może inspirować się stylistyką danego filmu, odwoływać się do jego kolorystyki, kadrowania, kompozycji wewnątrzkadrowej, a także symboliki, inscenizacji, kostiumów, wykorzystanych w nim rekwizytów itp. Zdjęcie nie może kopiować żadnego z kadrów wybranego filmu oraz jego plakatu. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy zdjęcia.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://mkfim.wordpress.com/2014/02/18/815/#more-815 

XV Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży – Żary 2014

Do udziału w konkursie Organizator zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat. Pracą konkursową jest ekslibris wykonany w dowolnej technice graficznej (nie należy przesyłać odręcznych projektów i rysunków). Tematyka prac może być dowolna. Wymiary ekslibrisu nie mogą przekraczać 105 x 148 mm. Pracę należy przesłać w 3 autorskich egzemplarzach na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach.

Nabór trwa do 2 czerwca br.

http://www.mbp.zary.pl/PL/109/152/XV_Biennale_Ekslibrisu_Dzieci_i_Mlodziezy-_Zary_2014/ 

12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST 

W ramach festiwalu odbywają się cztery konkursy:
♦ międzynarodowy konkurs filmów fabularnych ON AIR – w ramach konkursu prezentowane są pierwsze i drugie filmy reżyserów, które powstały w 2013 lub 2014 r.
♦ międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych SHORTCUT – do konkursu można zgłaszać krótkometrażowe filmy dokumentalne, animowane, eksperymentalne oraz krótkie fabuły, nie dłuższe niż 35 minut, które powstały w 2013 lub 2014 r.
♦ konkurs polski FROM POLAND – można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne i animowane, zrealizowane w Polsce lub w polskiej koprodukcji w 2013 lub 2014 r.
♦ konkurs filmów regionalnych LOKALIZACJE – do konkursu mogą być zgłaszane filmy fabularne, dokumentalne, eksperymentalne i animowane, zrealizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego lub z udziałem regionalnych twórców, które powstały w 2013 lub 2014 r.

Nabór trwa do 14 sierpnia br.

http://www.tofifest.pl/pl/news/190 

PUNKTY WIDZENIA konkurs na video-art

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich, które w dniu jego ogłoszenia nie ukończyły 35 lat. Pracą konkursową jest utwór video-art o tematyce inspirowanej wielokulturowością. Zwycięskie prace będą prezentowane w Trondheim i Krakowie. Film musi być nagrany w technice cyfrowej i nie może trwać dłużej niż 8 minut.

Nabór trwa do 14 lipca br.

http://wielokulturowosc.org/ 

4. Festiwal Ars Independent  

W ramach festiwalu odbywają się dwa konkursy:
♦ Czarny Koń (konkurs główny) – do konkursu przyjmowane będą debiuty i drugie filmy reżyserów z całego świata, zrealizowane po 1 stycznia 2012 roku. Debiutem jest pierwszy niedokumentalny pełnometrażowy film aktorski, nie krótszy niż 60 minut.
♦ Czarny Koń Animacji (konkurs animacji krótkometrażowych) – do konkursu przyjmowane będą debiuty i drugie filmy animowane, a także animowane filmy szkolne, zrealizowane po 1 stycznia 2012 roku. Debiutem jest pierwszy film animowany zrealizowany przez twórcę poza systemem uczelnianym.

Nabór trwa do 30 czerwca br.

http://arsindependent.pl/pl/branza/nabor-filmow/ 

V Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu TWÓRCZO DLA PRAW CZŁOWIEKA 

Swoje prace mogą zgłaszać profesjonalni artyści plastycy, absolwenci akademii sztuk pięknych i wyższych szkół plastycznych oraz studenci ostatniego roku tych uczelni. Tematem przewodnim biennale są prawa człowieka we współczesnym świecie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Twórczo dla praw człowieka”. Każdy autor może zgłosić nie więcej niż 3 plakaty w postaci druku np. cyfrowego, offsetowego, serigraficznego. Maksymalny rozmiar plakatu wynosi 100 x 70 cm.

Nabór trwa do 20 maja br.

http://www.mdsm.pl/pl/kultura/biennale-plakatu-menu/685-v-biennale

33. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI i FILM

W ramach Festiwalu odbywają się dwa konkursy:
♦ Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych – polskie debiuty fabularne, telewizyjne i kinowe; czas projekcji nie może być krótszy niż 60 minut;
♦ Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych – filmy fabularne, animowane i dokumentalne (także etiudy szkolne); czas projekcji nie może być dłuższy niż 40 minut. Do konkursów można zgłaszać filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2013 roku.

Nabór trwa do 25 kwietnia br.

http://www.portalfilmowy.pl/Mlodzi_i_Film 

6. Międzynarodowy Salon Martwa natura w fotografii 

Na konkurs należy przesyłać zdjęcia martwej natury. Prace mogą być czarno-białe lub barwne. Format nie mniejszy niż 20 × 30 cm i nie większy niż 30 × 45 cm.

Nabór trwa do 1 lipca br.

http://www.galeria.czest.pl/wystawa-2004-x310.html 

XIII Konkurs Akademicki im. Biskupa Jana Chrapka 

Konkurs jest adresowany do tegorocznych maturzystów, którzy spełniają następujące warunki:
• mieszkają w miejscowości do 20 tys. mieszkańców,
• uzyskali średnią ocen w semestrze zimowym nie niższą niż 4,5 lub udokumentują inne zdolności (udział w olimpiadach, konkursach, wybitne zdolności w jednej dziedzinie),
• miesięczny dochód na osobę w rodzinie maturzysty nie przekracza1120 zł.
Mile widziany będzie dorobek dziennikarski (do zgłoszenia można dołączyć artykuły, wywiady, linki do stron internetowych, nagrania). Pracą konkursową jest artykuł lub reportaż. Uczestnicy mają za zadanie zinterpretować słowa biskupa Jana Chrapka:

„Wielkie i niepowtarzalne jest papieskie życie Bogiem i szacunek dla człowieka. Proszę zauważyć, że Ojciec Święty nigdy nikogo nie potępił. Wprost przeciwnie, spotyka się do chwili obecnej ze wszystkimi, nawet najbardziej kontrowersyjnymi osobistościami świata. Potrafił wówczas także powiedzieć słowa prawdy, nie raniąc nikogo. Wielkość tego pontyfikatu jednak w pełni odkryją dopiero przyszłe pokolenia”.

Nabór trwa do 22 kwietnia br.

http://dzielo.pl/pl/aktualnosci/360/zgarnij-indeks-na-najlepsze-uniwersytety-w-polsce 

Ogólnopolski konkurs fotografii mobilnej „Zobacz więcej przez telefon” 

Na konkurs należy przesyłać zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, smartfonem lub tabletem. Prace można zgłaszać w siedmiu kategoriach:
♦ Krajobraz,
♦ Natura,
♦ Architektura,
♦ Miasto,
♦ Ludzie/Portrety,
♦ Makrofotografia,
♦ Abstrakcja,
♦ Kategoria specjalna „Zobacz więcej” (dowolna interpretacja hasła).

Zdjęcia można dowolnie obrabiać, edytować, tworzyć fotomontaże i kolaże, ale cały proces tworzenia ostatecznego wyglądu zdjęcia musi odbywać się na telefonie komórkowym (smartfonie, tablecie).

Nabór trwa do 31 maja br.

http://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/wiadomosci/rusza_ii_edycja_ogolnopolskiego.html 

XIV Konkurs Studencki pod hasłem „Mieszkanie młodego architekta” 

Konkurs jest adresowany do studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować funkcjonalne, estetyczne i komfortowe mieszkanie, zlokalizowane na dziesiątym piętrze bloku na warszawskim Powiślu.

Nabór twra do 4 maja br.

http://architektura.muratorplus.pl/student/aktualnosci/mieszkanie-mlodego-architekta-xiv-edycja-konkursu-studenckiego-architektury-murator-2014_81575.html 

Młodych Polaków portret zbiorowy

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które urodziły się nie wcześniej niż 4 czerwca 1989 r. Pracą konkursową jest esej, felieton lub rozprawka na jeden z dwóch tematów: 
♦ Czym się dzisiaj kierować? Sercem czy rozumem?
♦ Jak okoliczności zmieniają nasze postawy? Kim byłbyś/byłabyś w 1943 roku?

Praca powinna nawiązywać do książki Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec lub do filmu w reż. Roberta Glińskiego pod tym samym tytułem.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://www.kamienienaszaniec.com/konkurs/ 

VIII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „MOJA WOLNOŚCI” 2014

Festiwal jest otwartym konkursem wokalnym dla zespołów oraz solistów – amatorów i profesjonalistów. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Podczas festiwalu uczestnicy zaprezentują dwa utwory słowno-muzyczne:
♦ autorstwa Jonasza Kofty,
♦ własnego autorstwa, w poetyce Jonasza Kofty,
♦ innych autorów, piszących o szeroko pojętej wolności (wolności słowa, jednostki, narodów…).

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesłać na adres organizatora dwie piosenki nagrane na CD. Jury oceni nagrania i wybierze wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie konkursowym.

Nabór trwa do 23 maja br.

http://www.bardowie.art.pl/aktualnosci/17-akt13/109-viii-festiwal-im-jonasza-kofty-moja-wolnoci-2014

Konkursu astrofotograficzny „AstroCamera 2014”

Konkurs jest adresowany do wszystkich miłośników astronomii i astrofotografii. Zdjęcia można zgłaszać w trzech kategoriach:
• kategoria I: obiekty głębokiego nieba (zdjęcia gromad gwiazd, galaktyk, mgławic itp.),
• kategoria II: obiekty Układu Słonecznego (zdjęcia planet, Księżyca, komet, meteorów, zaćmienia, tranzyty obiektów itp.),
• kategoria III: astro-krajobraz (zdjęcia, na których występują elementy krajobrazu wraz z obiektami astronomicznymi, np. wschody, zachody obiektów astronomicznych, ruch sfery niebieskiej).

Nabór trwa do 16 maja br.

http://www.hewelianum.pl/index.php/aktualnosci,518 

XXXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki O LAUR JABŁONI 

Konkurs jest adresowany do osób, które nie należą do Związku Literatów Polskich ani do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na konkurs należy przesłać zestaw złożony z 3-5 utworów poetyckich o dowolnej tematyce.
Wiersze nie mogą być wcześniej publikowne ani nagradzane w innych konkursach. Przewidziana jest nagroda specjalna za zestaw wierszy o tematyce związanej z Ziemią Grójecką.

Nabór trwa do 17 maja br.

http://www.bibliotekagrojec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1803:konkurs-poetycki-o-laur-jabloni-2014&catid=27&Itemid=2

XXXIV Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny im. Jana Sunderlanda Krajobraz Górski 2014 

Tematem konkursu jest krajobraz górski. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 4 prace. Zestawy wielozdjęciowe są traktowane jako jedna praca, jeżeli stanowią jednolitą kompozycję.

Nabór trwa do 28 kwietnia br.

http://www.mok.nowytarg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=139&Itemid=133&lang=pl 

8. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych 

Do konkursu można zgłaszać filmy krótkometrażowe, trwające nie dłużej niż 50 minut – fabuły, dokumenty, animacje, filmy eksperymentalne – wyprodukowane w 2013 lub 2014 roku. Starsze filmy można zgłaszać tylko wtedy, gdy ich pokaz na festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce.

Nabór trwa do 31 maja br.

http://www.dwabrzegi.pl/niezalezny-konkurs-filmow-krotkometrazowych-2014-nabor-filmow/ 

Fraszka-Igraszka 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu zestaw 5 fraszek o dowolnej tematyce. Oprócz tego chętni mogą zgłosić 3 fraszki o tematyce związanej z Myślenicami (z historią, kulturą lub symbolami miasta). Do konkursu można zgłaszać utwory, które nie były wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 31 maja br.

https://www.facebook.com/events/202444456622271/?context=create 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wieś światłoczuła” 

Konkurs organizowany jest w związku z obchodami 50. rocznicy powstania Muzeum, a jego celem jest przedstawienie na fotografiach współczesnego polskiego rolnictwa, obrazu polskiej wsi, zawodu rolnika, jego rodziny i życia codziennego oraz rozpropagowanie fotografii artystycznej o tematyce rolnej, inspirowanie aktywności twórczej, szczególnie wśród mieszkańców obszarów wiejskich. Zdjęcia można zgłaszać w trzech kategoriach tematycznych:
♦ Pejzaż – szeroko rozumiany pejzaż terenów pozamiejskich;
♦ Praca – wykonywanie zawodu rolnika, praca na roli, praca w gospodarstwie;
♦ Życie – życie codzienne i rodzinne.

Nabór trwa do 30 czerwca br.

http://www.muzeum-szreniawa.pl/?q=pl/node/594 

26. Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Na konkurs należy przesłać zestaw 4 wierszy. Tematyka utworów może być dowolna. Wiersze nie mogą być wcześniej publikowane (także w Internecie) ani nagradzane.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://www.wok.bydgoszcz.com/full_news.php?id=867 

IV Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny „Garnków w gospodarstwie nigdy nie za dużo”  

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 24 lat. Pracą konkursową jest wykonane własnoręcznie naczynie ceramiczne. Naczynie musi być wypalone. Przedmioty z plasteliny, masy solnej, gliny samoutwardzalnej itp. nie będą oceniane.

Nabór trwa do 4 maja br.

http://www.mdk.wroclaw.pl/Konkursy/regulaminy.html 

OKFA 2014 60. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby 

Filmy, zrealizowane po 2011 roku, można zgłaszać w trzech kategoriach:
♦ film niezależny (w tym produkcje zrealizowane przez twórców profesjonalnych),
♦ film amatorski (produkcje zrealizowane przez twórców nieposiadających kierunkowego wykształcenia),
♦ film studencki (produkcje zrealizowane przez studentów szkół filmowych i innych uczelni artystycznych).

Tematyka i gatunek filmów zgłaszanych do konkursu mogą być dowolne. Czas projekcji nie może przekraczać 30 minut.

Nabór trwa do 28 kwietnia br.

http://okfa.ckis.konin.pl/

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

Konkurs jest adresowany do filmowców amatorów w wieku od 15 do 24 lat. Do konkursu można zgłaszać:
♦ filmy fabularne – sugerowane kategorie: komedia, film sensacyjny, horror, melodramat, parodia, reklama; czas trwania do 15 minut;
♦ reportaże – tematyka dowolna, czas trwania do 8 minut;
♦ filmy animowane – tematyka dowolna; czas trwania do 5 minut.

Nabór trwa do 30 kwietnia 2014 r.

http://klaps.bydgoszcz.eu/ 

X Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris Gliwice 2014 

Prace zgłoszone na konkurs mają pełnić funkcję ekslibrisu, tj. powinny zawierać formułę „ex libris” (lub jej zamiennik) integralnie związaną z polem kompozycji oraz dedykację złożoną z pełnego imienia i nazwiska właściciela lub nazwy instytucji. W przypadku zastosowania inicjałów lub skrótów należy podać ich rozwinięcie na odwrocie ekslibrisu. Uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac w dwóch sygnowanych odbitkach autorskich, wykonanych w latach 2012-2014 w dowolnej technice graficznej (również offsetowej i komputerowej). Artyści biorący udział w konkursie po raz pierwszy mogą przesyłać prace powstałe również przed 2012 rokiem. Wymiary odbitek nie mogą być większe niż 14 x 14 cm.

Nabór trwa do 31 maja 2014 r.

http://www.biblioteka.gliwice.pl/aktualnosci.html 

II Konkurs o Nagrodę im. Barbary Skargi 

Do udziału w konkursie Organizatorzy zapraszają profesorów i studentów, filozofów-amatorów i filozofów akademickich, wszystkich, którzy chcą i potrafią myśleć. Na konkurs należy przesłać co najmniej 50-stronicowy tekst na temat: Czy nauka i technika potrafią sprostać starożytnemu wezwaniu: poznaj samego siebie? Teksty zgłaszane do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 30 kwietnia 2014 r.

http://www.barbaraskarga.org/content/fundacja-na-rzecz-myslenia-im-barbary-skargi-oglasza-konkurs-o-nagrode-im-barbary-skargi  

Konkurs na plakat „Katowice 150 lat praw miejskich” 

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich, przede wszystkim twórców, studentów wyższych szkół artystycznych, artystów plastyków, agencji reklamowych i PR. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować plakat promujący 150. rocznicę nadania miastu praw miejskich: „Katowice 150 lat praw miejskich”. Każdy uczestnik może zgłosić 2 projekty. Projekt plakatu powinien być spójny z systemem identyfikacji wizualnej Muzeum Historii Katowic (www.mhk.katowice.pl) oraz z koncepcją promocyjną miasta Katowice zawartą w opracowaniu „System Identyfikacji Wizualnej Katowic” (www.katowice.eu/wydzial_promocji/siwk.pdf).

Nabór trwa do 30 maja 2014 r.

http://www.mhk.katowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=463%3Akonkursplakat&catid=43%3Awydarzenia&Itemid=304 

V Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O kwiat dziewięćsiła” 

Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 16 lat. Na konkurs należy przesłać zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce. Każdy uczestnik może dołączyć do zestawu obowiązkowego dodatkowo jeszcze po jednym wierszu w następujących kategoriach: 
1. O nagrodę Wójta Gminy Tokarnia, pt. Zima w górach,
2. O nagrodę Prezesa OSP w Skomielnej Czarnej, pt. Strażak w służbie człowiekowi.

Wiersze w tych kategoriach będą oceniane oddzielnie. Zgłaszane do konkursu utwory nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 10 czerwca 2014 r.

http://www.tokarnia.info.pl/php/pliki/2013/regulamin_konkurs_poetycki.pdf 

Zagraj literaturą 

Pracą konkursową jest scenariusz filmu, spektaklu teatralnego lub audycji radiowej. Scenariusz musi być adaptacją utworu literackiego wybranego z Banku literatury. Utwór należy wcześniej zarezerwować (decyduje kolejność zgłoszeń).

Nabór trwa do 18 lipca 2014 r.

http://portliteracki.pl/projekty/strony/1-zagraj-literatura/ 

V Ogólnopolskie Biennale Plastyczne "Świat dinozaurów" 

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 24 lat. Na konkurs można przesyłać prace wykonane w następujących technikach: malarstwo, grafika, collage, rysunek, ceramika. Maksymalny format prac: 
• prace płaskie: 100 x 70 cm,
• ceramika: 80 x 80 cm.

Nabór trwa do 15 maja 2014 r.

http://www.mdk.wroclaw.pl/files/V%20Biennale%20plastyczne%20SWIAT%20DINOZAUROW.pdf  

Akcja (foto)edukacja

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w których prowadzony jest profil fotograficzny (lub pokrewny) oraz ogniska fotograficzne. Na portalu www.szerokikadr.pl co miesiąc są publikowane lekcje na temat fotografowania. Każda lekcja kończy się konkursem, w którym uczniowie mają za zadanie wykonać fotografię na określony temat. Aby uczniowie mogli wziąć udział w konkursie, dyrektor szkoły lub wybrany nauczyciel musi wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na portalu www.szerokikadr.pl.

Nabór trwa do 30 czerwca 2014 r.

http://www.szerokikadr.pl/lekcje/o-programie 

XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Zdzisława Morawskiego 

Na konkurs można przesyłać utwory poetyckie i prozę (nowele, opowiadania):
♦ poezja – maksymalnie 3 utwory o dowolnej tematyce,
♦ proza – maksymalnie 2 utwory o dowolnej tematyce. Objętość tekstu do 20 tys. znaków.

Prace można zgłaszać w jednej lub obu kategoriach. Przed rozstrzygnięciem konkursu utwory nie mogą być publikowane (również w Internecie) ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 15 lipca 2014 r.

http://www.wimbp.gorzow.pl/uploaded/Morawski/1/XVIII%20OGÓLNOPOLSKI%20KONKURS%20LITERACKI%20im.%20Z.Morawskiego.pdf 

Część prezentowanych  materiałów pochodzi ze strony www.aktualnekonkursy.pl

0
Facebook