Prezentujemy indeks interesujących ogólnopolskich konkursów artystycznych.

XXXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Herb Grodu Chrzanowa”

Wiersze można zgłaszać w dwóch kategoriach tematycznych:
• I kategoria – wiersze o tematyce związanej z Chrzanowem i Ziemią Chrzanowską;
• II kategoria – wiersze o tematyce dowolnej.

W każdej kategorii można zgłosić od jednego do trzech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 30 marca br.

www.moksir.chrzanow.pl/index.php?id=1&p=news,4,show,2191

Konkurs „Art-Ethos” na projekt plakatu promującego zachowania etyczne

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować plakat promujący zachowania etyczne. Praca konkursowa musi mieć formę obrazu cyfrowego w postaci projektu plakatu związanego tematycznie z szeroko pojętą etyką zawodową, kodeksami poszczególnych zawodów oraz zachowaniami sprzyjającymi budowie zaufania gospodarczego i społecznego. Projekt ma ukazywać wartość dialogu oraz zachęcać do kształtowania w sobie społecznie pożądanych postaw. Prace zgłaszają nauczyciele.

Nabór trwa do 20 br.

drive.google.com/file/d/0ByrWZ480urnFT2FMOGhtd0E1T2VGeWQ1cXlYUlcxRkdkR0ZN/view?usp=sharing

Konkurs na projekt muralu inspirowanego polsko-węgierskimi relacjami

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować mural inspirowany polsko-węgierskimi relacjami. Zwycięski mural zostanie wykonany na budynku w Piotrkowie Trybunalskim przy Placu Niepodległości 4.

Nabór trwa do 5 marca br.

lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/mural-wegry-lodzkie-2017

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Krzewniaka

Na konkurs należy przesłać zestaw pięciu utworów poetyckich o dowolnej tematyce. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 18 marca br.

mgok.karczew.pl/xxviii-ogolnopolski-konkurs-poetycki-im-jana-krzewniaka/

Grand Press Photo 2017

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób zajmujących się fotografią zawodowo, czyli dla fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach mediów bądź w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów pracujących dla różnych redakcji lub agencji.Do konkursu można zgłaszać zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże wykonane między 1 kwietnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku.Zdjęcia będą oceniane w następujących kategoriach: 

• kategorie w grupie zdjęć pojedynczych: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret;
• kategorie w grupie fotoreportaży: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko;
• Projekt dokumentalny – w tej kategorii praca musi być wynikiem długoterminowego (co najmniej w dwóch latach kalendarzowych) zajmowania się autora danym tematem;
• Portfolio – kategoria przeznaczona jest dla uczniów szkół fotograficznych, wydziałów i kierunków ze specjalizacją fotografia, którzy w ramach tej nauki zajmują się fotografią dokumentalną i informacyjną z zamiarem publikacji w mediach.

Nabór tra do 4 kwietnia br.

grandpressphoto.pl/

XVIII Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku do 21 lat. Każdy autor może zgłosić do konkursu 4 zdjęcia o dowolnej tematyce. Zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: „uczestnicy w wieku do 15 lat” oraz „uczestnicy w wieku od 15 do 21 lat”.

Nabór trwa do 12 kwietnia br.

foto.mdk.bialystok.pl/

Konkurs na plakat 26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej

Konkurs jest adresowany do artystów plastyków i studentów uczelni artystycznych. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować plakat 26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej. Tematem 26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej jest TOŻSAMOŚĆ.

Nabór trwa do 12 marca br.

www.galeria.legnica.pl/portal/cms2/?Aktualno%C5%9Bci:Konkursy:Plakat_SREBRO_2017

Konkursu Fotografii Dokumentalnej BZ WBK Press Foto 2017

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia będąca zawodowym fotoreporterem zatrudnionym w redakcji (prasowej lub portalu internetowego) lub agencji informacyjnej/fotograficznej lub freelancerem, którego zdjęcia w ciągu ostatnich dwóch lat kalendarzowych były publikowane przez minimum dwie redakcje. Zdjęcia można zgłaszać w następujących kategoriach: Portrety, Życie codzienne, Sport, Wydarzenia, Natura, Kultura i sztuka. W każdej z kategorii można nadsyłać zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże. Zdjęcia nie muszą być wcześniej publikowane. 

Nabór trwa do 27 lutego br.

www.bzwbkpressfoto.pl/17/

„Bankowość mobilna w obiektywie” konkurs fotograficzny

Zdjęcia zgłaszane do konkursu muszą być wykonane smartfonem. Uczestnicy mają do wyboru trzy kategorie tematyczne: „Krajobraz / Przyroda”, „Człowiek”, „Miasto”. W każdej kategorii można zgłosić tylko jedno zdjęcie.

Nabór trwa do 17 kwietnia br.

www.bankbps.pl/fotobpsmobilnie

Konkurs na krótką formę komiksową

Konkurs odbywa się w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Do konkursu można zgłaszać komiksy o dowolnej tematyce. Dopuszczalne techniki: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa i fotografia. Układ pionowy. Format A3 lub A4. Komiks powinien stanowić zamkniętą całość o objętości do ośmiu plansz.

Nabór trwa do 31 lipca br.

komiksfestiwal.com/konkurs-komiks-mfkig-uwaga-inny-deadline/

Konkurs na projekt oficjalnej koszulki Open’era

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować motyw graficzny oficjalnej koszulki Open’era. 

Nabór trwa do 20 marca br.

opener.pl/pl/Fashion/Konkurs-2017

XXI Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka

Konkurs skierowany jest do młodych osób piszących o filmie (studentów, dziennikarzy, krytyków) w wieku do 32 lat. Na konkurs należy przesłać co najmniej trzy teksty krytyczne o tematyce filmowej, w tym przynajmniej jeden niepublikowany przed terminem nadsyłania prac. Całkowita objętość wszystkich nadesłanych prac nie może przekroczyć 32 000 znaków.

https://www.facebook.com/events/1173474246073893/

Nabór trwa do 19 marca 2017 r.

Casio Grand Design

Konkurs skierowany jest do projektantów zawodowo zajmujących się wzornictwem oraz architekturą wnętrz, a także do studentów uczelni artystycznych. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu ławy, która podkreśli piękno instrumentu CASIO Celviano GP-500. Wizualizację ławy należy przesłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Nabór trwa do 28 lutego 2017 r.

http://www.casiogranddesign.pl/

XXIV Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA 2017

Do konkursu można zgłaszać  kolekcje autorskie, niewdrożone do produkcji masowej. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres podany w regulaminie wypełniony formularz zgłoszeniowy w formie papierowej, zdjęcia przynajmniej 3 odszytych sylwetek na nośniku CD/DVD oraz pozostałą część kolekcji (do 10 sylwetek) przedstawioną na rysunkach. 

Nabór trwa do 10 marca 2017 r.

http://zlotanitka.eu/

V Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół plastycznych w wieku 16-21 lat. Na konkurs należy przesyłać zdjęcia inspirowane hasłem „Widzieć więcej”. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, przy czym cykl złożony maksymalnie z 5 zdjęć będzie traktowany jako jedna praca.  

Nabór trwad o 12 maja 2017 r.

http://zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/biennale_fotografii/5_biennale/index_PL.html

„Powidoki z MegaBabką” konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 19 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę plastyczną lub zdjęcie inspirowane wybranym dziełem znanej artystki, której twórczość przypada na XX i XXI wiek.

Nabór trwa do 21 lutego 2017 r.

http://mdk2.pl/aktualnosci-ukryte-2015-2016/627-konkurs-plastyczny-powidoki-z-megababka-2017.html

Muzealne spotkania z fotografią

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, w wieku do lat 18. Na konkurs można przesyłać:

• zdjęcia wykonane podczas wizyty w muzeum, przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu. Można przesyłać również zdjęcia przedstawiające w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu itp.).
• multimedialne fotoreportaże (fotokasty) tematycznie związane z muzeum. Zestaw zdjęć w formie multimedialnego reportażu może zawierać dźwięk, napisy, krótkie materiały filmowe, grafikę. Czas trwania fotokastu nie może przekraczać 3 minut.

Nabór trwa do 14 czerwca 2017 r.

http://www.mszf.px.pl/

Część prezentowanych materiałów pochodzi ze strony www.aktualnekonkursy.pl

0
Facebook