Prezentujemy indeks interesujących ogólnopolskich konkursów artystycznych.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Literacki „EkoBaja”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać bajkę przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Objętość tekstu od 3 do 5 stron A4. Konkurs ekologiczno-literacki „EkoBaja” jest skierowany do nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, jak i wszystkich dorosłych pisarzy amatorów, np. rodziców, studentów. Głównym założeniem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej i propagowanie zachowań proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Nabór trwa do 20 września br.

http://ekobaja.eu/

Polski Konkurs Fotografii Sportowej

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Na konkurs można przesyłać zdjęcia reporterskie o tematyce sportowej i rekreacyjnej. Fotografie muszą być wykonane między 1 sierpnia 2014 r. a 31 lipca 2015 r. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: „zawodowcy” i „amatorzy”. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Nabór trwa do 15 września br.

http://www.pkfs.pl/

XLV Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Rubinową Hortensję”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Każdy uczestnik może przesłać na konkurs od 3 do 5 wierszy. Tematyka utworów może być dowolna dowolna. Prace wydrukowane w 5 egzeplarzach należy przesłać listownie na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Nabór trwa do 17 października br.

http://www.biblioteka.piotrkow.pl/aktualnosci/45_ogolnopolski_konkurs_literacki_o_rubinowa_hortensje

Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych Młodych Twórców „Lalka też Człowiek”

Konkurs jest organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”. Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 października w Warszawie. Do konkursu można zgłaszać krótkometrażowe filmy animowane przeznaczone dla widzów dorosłych, zrealizowane przez młodych twórców w wieku do 30 lat. Filmy muszą być  zrealizowane po 31 grudnia 2013 roku. Technika animacji dowolna. Czas trwania do 20 minut. Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców i twórczynie lub inne podmioty posiadające do tego prawo. 

Nabór trwa do 5 września br.

http://www.lalkatezczlowiek.eu/news/

Konkurs na mural „Życie jest teatrem”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować mural przeznaczony na ścianę budynku przy ul. Praskiej 52 w Krakowie. W projekcie konkursowym sugeruje się uwzględnić specyfikę Teatru Praska 52, logo teatru, rekwizyty, fikcyjne postaci, elementy choreografii scenicznej, specyficzny klimat teatru itp. Zwycięzca konkursu będzie miał możliwość zrealizowania swojego projektu (farby i inne materiały niezbędne do wykonania muralu zapewniają organizatorzy konkursu).

Nabór trwa do 20 września br.

http://dzielnica8.krakow.pl/87-aktualnnosci/269-iv-edycja-konkursu-osemka-w-sprayu

Konkurs na projekt dywanu

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować dywan w nowoczesnym stylu. Projekt można przedstawić w różnych wersjach kolorystycznych. Wzór nie może zawierać zbyt wielu szczegółów. Maksymalne wymiary dywanu to 2 x 3 m.

Nabór trwa do 9 września br.

https://www.carpetvista.pl/?designcompetition=1&picID=6736

VIVA! Photo Awards 2015

Zdjęcia można zgłaszać w pięciu kategoriach:
• Moda (seria zdjęć)
• Portret (pojedyncze zdjęcia)
• Beauty (pojedyncze zdjęcia)
• Zdjęcie zrobione telefonem smartfonem – odkryj niezwykłość każdego dnia (pojedyncze zdjęcia)
• Reportaż (seria zdjęć)

Zdjęcia muszą być wykonane po 31 grudnia 2009 r.

Nabór trwa do 29 września br.

http://www.photo-awards.viva.pl/index.php

EMIGRA 2015

Na festiwal można zgłaszać filmy o tematyce emigracyjnej, zrealizowane przez profesjonalistów i amatorów. W części konkursowej prezentowane będą filmy dokumentalne, animowane oraz fabularne wyprodukowane po 1 stycznia 2010 roku. O Złotą Walizkę – grand prix EMIGRY 2015 walczyć mogą filmy o Polakach żyjących na emigracji lub realizowane przez Polaków mieszkających za granicą. Dodatkowo w tym roku rozszerzono formułę festiwalu zapraszając do udziału w konkursie obcokrajowców realizujących filmy o Polakach i o Polsce, żeby się dowiedzieć jak z punktu widzenia zagranicznych filmowców wygłąda dzisiaj nasz kraj. Nagrodami w konkursie są  podróże studyjne.

Nabór trwa do 14 września br.

http://www.emigra.com.pl/

Konkurs na najlepsze tłumaczenie wierszy Wisławy Szymborskiej

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przetłumaczyć na język białoruski, rosyjski lub ukraiński od 7 do 9 wierszy Wisławy Szymborskiej. 

Nabór trwa do 31 października br.

http://zawolnosc.eu/2015/08/konkurs-na-najlepsze-tlumaczenia-poezji-wislawy-szymborskiej-na-jezyk-rosyjski-bialoruski-ukrainski/

Konkurs Etiud i Animacji

Konkurs ma na celu ukazanie wpływu wiedzy z zakresu szeroko rozumianej teorii filmu na twórczość artystyczną. Znajomość kontekstów, języka i historii filmu, umiejętność poruszania się w obszarze sztuki audiowizualnej, świadome wykorzystanie odniesień filmowych pozwalają w oryginalny sposób spojrzeć na film i zrealizować go w interesującej formie. W konkursie zostaną wyłonione najlepsze etiudy i animacje stworzone przez twórców filmowych wrażliwych na aspekty teoretyczne. Za twórcę filmowego wrażliwego na aspekty teoretyczne uważa się autora filmu, który zgłosi film do konkursu i uzasadni w formularzu zgłoszeniowym, w jaki sposób wiedza teoretyczna wpłynęła na decyzje artystyczne przy realizacji zgłaszanego projektu. Filmy można zgłaszać w dwóch kategoriach:

• Etiuda
• Animacja

Czas projekcji nie może przekraczać 30 minut.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

 http://kameraakcja.com.pl/edycja-2015/konkurs-etiud-i-animacji/

XXIV Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2015

Na konkurs należy przesyłać zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski: rośliny, zwierzęta, ciekawe przyrodniczo miejsca. Zdjęcia muszą być kolorowe. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace.

Nabór trwa do 15 września br.

http://www.salamandra.org.pl/component/content/article/60-konkursfotoeko/902-zapraszamy-do-udziau-w-konkursie-fotograficznym.html?directory=1

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Wacława Iwaniuka

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zestawu wierszy (nie mniej niż 15 i nie więcej niż 30), niepublikowanych w książkach i nienagradzanych w innych konkursach literackich.

Nabór trwa do 30 września br.

http://gok.siedliszcze.pl/index.php/biblioteka-publiczna-aktualnosci/192-ix-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-poetyckiego-regulamin.html

Międzynarodowy Konkurs Litografii LITHO-KIELCE/2015

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy artyści, którzy tworzą w technice litografii (druk z kamienia) oraz w innych technikach łączonych z litografią. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace, które powstały w latach 2010-2015. Dyptyki i tryptyki będą traktowane jako jedna praca.

Nabór trwa do 1 listopada br.

http://www.bwakielce.art.pl/news/miedzynarodowy-konkur-litografii-litho-kielce2015

Ogólnopolski Konkurs Poetycki pt. „Recepta na wiersz”

Do konkursu można zgłosić wiersz lub tematycznie spójny cykl wierszy (maksymalnie 5 utworów). Preferowane będą utwory, dla których źródłem inspiracji będzie aptekarstwo, szczególnie dawne (zob. pliki pt. Wstęp do Wolfganga i Wolfgang na stronie www.muzeumfarmacji.pl w zakładce „konkurs poetycki”), w tym zwłaszcza ekspozycja krakowskiego Muzeum Farmacji (liczne zdjęcia tamże). Przy czym jurorom nie chodzi o wierszowane „wypracowania na temat”, lecz o poetycką refleksję o charakterze egzystencjalnym, metafizycznym itp., dla której punktem wyjścia, swego rodzaju trampoliną, byłyby wspomniane wyżej obszary tematyczne (dawne aptekarstwo itd.)”. Do konkursu można zgłaszać utwory, które nie były wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 30 listopada br.

http://www.muzeumfarmacji.pl/pl_konkurs.php

11/11 – Wolność, kochasz i rozumiesz?

Rusza konkurs na najciekawszą interpretację artystyczną hasła: „11/11 – Wolność, kochasz i rozumiesz?”. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: 

• MURAL
• FOTOGRAFIA
• GRAFIKA 

Poszukiwane są prace nieszablonowe, nowocześnie odczytujące pojęcia takie jak: patriotyzm, wolność, niepodległość, Ojczyzna. 

Nabór trwa do 15 października br.

http://www.ckagora.pl/KONKURS_ARTYSTYCZNY_11_11_%E2%80%93_WOLNOSC__KOCHASZ_I_ROZUMIESZ__1_n983

Nagroda im. J. Conrada-Korzeniowskiego

Nagroda jest przyznawana za literacki debiut roku w kategorii „proza”.  Za książkę debiutancką uznaje się pierwszą, samodzielną i indywidualną publikację autora w formie drukowanej z nadanym numerem ISBN. Prawo do zgłaszania książek mają autorzy, krytycy literaccy, wydawnictwa oraz członkowie kapituły Nagrody Conrada.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://www.conradfestival.pl/pl/8/789/797/nagroda-conrada

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM ZBLIŻENIA

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM ZBLIŻENIA obędzie się w dniach 8-21 lutego w Jeleniej Górze.

Sekcje konkursowe:
• Międzynarodowy Konkurs Główny – do konkursu można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne i animowane, zrealizowane w latach 2014-2015. Czas projekcji filmu nie może przekraczać 60 minut.
• Międzynarodowy Konkurs Video-Art – do konkursu można zgłaszać  filmy zrealizowane w latach 2014-2015, trwające nie dłużej niż 15 minut.

Filmy mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Nagrody
• Konkurs Główny: 
- Grand Prix
- nagroda za najlepszą fabułę,
- nagroda za najlepszy dokument,
- nagroda za najlepszą animację,
- wyróżnienia i nagrody specjalne

• Konkurs Video-Art
- nagroda za najlepszy video-art
- wyróżnienia i nagrody specjalne.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.zoomfestival.pl/pods/567_regulamin-zoom-2016

XXXIX Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej

Konkurs jest adresowany do twórców amatorów. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

• twórczość ludowa – prace w stylistyce podhalańskiej i w tradycyjnych technikach (malarstwo na szkle, płaskorzeźba, rzeźba, haft);
• twórczość nieprofesjonalna – malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika, tkanina artystyczna, techniki mieszane, fotomontaż.

Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 5 prac z lat 2013-2015. Tematem jednej pracy powinno być „Przemijanie”. Tematyka pozostałych prac może być dowolna.

Nabór trwa do 25 września br.

http://www.mok.nowytarg.pl/media/user/pliki/atp_39_regulamin.pdf

Vintage Grand Prix

Do konkursu można zgłaszać zwarte cykle fotograficzne (minimum 7 fotografii). Pojedyncze zdjęcia nie będą oceniane. Zdjęcia powinny być wykonane w następujących technikach: fotografia z kliszy, fotografia z błony, polaroid camera obscura, w technikach szlachetnych m.in. dagerotypia, mokra płyta kolodionowa, kalotypia, kalitypia, cyjanotypia, anthotypia, platynotypia, palladotypia bądź technikach cyfrowych, ale poddane takim procesom, by ich finalna wersja nawiązywała do technik szlachetnych.

Nabór trwa do 10 września br.

http://vintagephotofestival.com/pl/konkurs/

Polski Międzynarodowy Konkurs Haiku 2015

Każdy uczestnik może przesłać na konkurs jedno niepublikowane wcześniej haiku w języku angielskim. Temat dowolny. Styl współczesny: trzy wersy w ramach schematu sylabowego 5-7-5, bez dokładnego liczenia sylab.

Nabór trwa do 31 października br.

http://polish.international.competition.haiku.pl/index.php

Konkursu na logo rocznicy „25 lat podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”

Konkurs jest adresowany do profesjonalnych projektantów / firm projektowych oraz studentów kierunków projektowych. Konkurs ma wyłonić wykonawcę logo rocznicy „25 lat podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Konkurs jest dwuetapowy:

I etap – zbieranie portfolio. Projektanci / firmy projektowe przedstawiają portfolio, które zawiera minimum 5 projektów logotypów.
II etap – zlecenie odpłatne wybranym 6 projektantom / firmom koncepcji 3 logotypów oraz wybór zwycięzcy konkursu.

Nabór trwa do 30 sierpnia br.

http://stgu.pl/konkursy/event-25-lat-dobrego-sasiedztwa.html

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Na konkurs można przesyłać utwory poetyckie (nie więcej niż 3) i prozatorskie (nowele i opowiadania o objętości do 2500 znaków). Tematyka utworów może być dowolna. Teksty nie mogą być publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Prace należy dostarczyć listownie.

Nabór trwa do 30 październik br.

http://www.bibliotekaparczew.pl/index.php/2011-12-08-22-02-58/wydarzenia-2015/206-ii-ogolnopolski-konkurs-literacki.html

ECOmade Contest 2015

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne, grupy projektowe, szczególnie studenci i absolwenci kierunków projektowych i artystycznych. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych realizacji projektowych spośród prac zrealizowanych w oparciu o filozofię upcyklingu czyli przetwarzania wtórnego odpadów z zamiarem stworzenia produktów o wartości wyższej niż przetwarzane produkty. Efektem końcowym będzie zaprezentowanie nagrodzonych prac w trakcie ECOmade Festival 2015 w dniach 19-21.11.2015 r. oraz na wystawach pokonkursowych. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:

• Fashion/Ubiór,
• Design.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie uczestnicy przesyłają zdjęcia swoich prac. W II etapie każdy z zakwalifikowanych uczestników prezentuje pracę konkursową w formie docelowego projektu bądź prototypu wykonanego w skali 1:1.

Nabór trwa do 23 października br.

http://www.ecomadefestival.pl/o-festiwalu/konkurs

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rodziny Wiłkomirskich

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Na konkurs należy przesłać zestaw 3-5 wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Tematyka wierszy może być dowolna. Przewidziana jest nagroda specjalna za wiersze inspirowane muzyką.

Nabór trwa do 15 października br.

http://lyzkamleka.poezja-art.eu/

„Energetyczny kadr” konkurs fotograficzny

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zinterpretować temat „Energetyczny kadr”. Do konkursu zgłosić można zarówno zdjęcia symbolicznie ujmujące temat, czyli zdjęcia, które „energetyzują”, jak również zdjęcia przedstawiające rzeczywiste obiekty. Prace konkursowe mogą być wprost związane z ENERGIĄ lub być nią inspirowane. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej zostaną odrzucone. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno zdjęcie.

Nabór trwa do 15 września br.

http://www.gkpge.pl/energetyczny-kadr

XXVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu”

Na konkurs należy przesłać zestaw pięciu wierszy, niepublikowanych w wydawnictwach zwartych i czasopismach ogólnopolskich (papierowych i elektronicznych) oraz nienagrodzonych w innych konkursach. Organizatorzy nie ograniczają tematyki wierszy, sugerują jedynie możliwość sięgnięcia po tematykę płocką. Zestawy wierszy zgłaszanych do konkursu – w postaci maszynopisu, wydruku komputerowego, ewentualnie czytelnego rękopisu – należy nadsyłać w czterech egzemplarzach na papierze o formacie A4 na adres Książnicy Płockiej.

Nabór trwa do 20 września br.

http://ksiaznicaplocka.pl/2015/06/03/konkurs-o-lisc-debu-regulamin/

„Etnoklimaty” konkurs fotograficzny

Celem konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, kulturą popularną. Zachęcamy do poszukiwania różnorodności kulturowej, interesujących przejawów codzienności zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w miejscach, które odwiedzamy podczas różnorakich podróży. Na konkurs można przesyłać zdjęcia wykonane w Polsce i za granicą. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.

Nabór trwa do 31 października br.

http://www.etnomuzeum.pl/etnoklimaty-konkurs-fotograficzny#

XXX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego

Konkurs obejmuje dwie kategorie: poezję i prozę. Tematyka utworów nie jest ograniczona, tym niemniej organizatorom zależy na uwzględnieniu tematyki regionalnej. Przewidziana jest też kategoria specjalna: utworów nadesłanych przez mieszkańców powiatu lęborskiego, które należy na kopercie oznaczyć literą „L”. Prace w kategorii poezji powinny obejmować zestaw 4 wierszy, w kategorii prozy: nowelę, opowiadanie, reportaż lub esej – do 10 stron maszynopisu.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.biblioteka.lebork.pl/new,1142,Jubileuszowy_konkurs_literacki_ogloszony

Chespa Packaging Design” konkurs na projekt opakowania

czestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie: studenci i absolwenci uczelni artystycznych oraz projektanci hobbyści bez fachowego przygotowania. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować i wykonać model (prototyp) opakowania. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:

• „Na specjalną okazję”
Należy zaprojektować opakowanie na piwo.
• „Na co dzień”

Należy zaprojektować opakowanie dowolnego produktu. Opakowanie wraz z produktem będzie wręczane klientom firmy Chespa jako prezent z okazji 25-lecia istnienia firmy. 

Nabór trwa do 15 października br.

http://www.chespa.eu/strona/443/konkurs_chespa_packaging_design.html

9. Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN

Zdjęcia można zgłaszać w trzech kategoriach:
• architektura – budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe,
• industrii – maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.),
• future – współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej.

W każdej kategorii można zgłosić maksymalnie dwie prace (dopuszcza się zwarte tematycznie cykle do 3 zdjęć, które traktowane będą jako jedna praca).

Nabór trwa do 5 września br.

http://www.fotopein.art.pl/

XXVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O LAUR OPINA”

Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie 5 utworów poetyckich. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 4 września br.

http://www.pckisz.pl/index.php?a=s&m=8&r=2&id=2377

Japońskie Kadry 2015

Przedmiotem konkursu są fotografie przetworzone cyfrowo. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Prace powinny być inspirowane historią, sztuką i kulturą Japonii. W tym roku utworzono dodatkową kategorię: „W stylu Manga”.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.japonskiekadry.pl/

II Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Jerzyny

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: poetyckiej i recytatorskiej.

• Konkurs poetycki
Warunkiem udziału w konkursie poetyckim jest nadesłanie w maszynopisie zestawu zawierającego od 1 do 3 wierszy – różnych lub tworzących całość.
Organizatorzy nie ograniczają tematyki i formy wierszy.
W konkursie nie mogą brać udziału utwory wcześniej publikowane lub nagradzane.

• Konkurs recytatorski
Warunkiem udziału w konkursie recytatorskim jest nadesłanie krótkiego filmu z recytacją dowolnego wiersza autorstwa Zbigniewa Jerzyny. Film może być nagrany dowolną techniką i za pomocą dowolnego urządzenia rejestrującego, np. kamery, aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego.

Nabór trwa do 15 października br.

http://www.sdk.waw.pl/konkursy-i-festiwale/2-konkurs-poetycki-im-zbigniewa-jerzyny

XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka

W konkursie mogą brać udział profesjonalni artyści z Polski i zagranicy. Przedmiotem konkursu są prace graficzne wykonane w technice druku wypukłego, szczególnie linorytu i drzeworytu. Każdy artysta może zgłosić maksymalnie dwie prace wykonane na podłożu papierowym. Format podłoża nie może przekraczać wymiarów 100 x 70 cm Przyjmowane będą prace, które powstały nie wcześniej niż w roku 2013 i nie były zgłaszane na inne konkursy. Udział w konkursie jest płatny. Opłata dla artystów z Polski wynosi 100 PLN, dla artystów zagranicznych 30 EURO.

Nabór trwa do 16 listopada br.

http://www.muzeumkarkonoskie.pl/index.php?page=xii-konkurs-graficzny-im-jozefa-gielniak

VI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Tutaj jestem”

Konkurs jest adresowany do twórców amatorów niezrzeszonych w Związku Literatów Polskich i Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich, którzy urodzili się lub zamieszkują w woj. podlaskim, albo których twórczość w pośredni lub bezpośredni sposób dotyczy życia na Podlasiu lub zawiera akcenty związane z województwem podlaskim. Do konkursu można zgłosić:

• utwór poetycki (minimum 1 arkusz wydawniczy – 700 wersów),
• utwór prozatorski (minimum 2 arkusze wydawnicze – 44 strony znormalizowanego maszynopisu).

Tematyka utworów może być dowolna. Można zgłaszać teksty, które nie były wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=63&aiid=6898

V Konkurs Reportażu Amatorskiego

Konkurs jest adresowany do filmowców amatorów. Uczestnik musi mieć ukończone 15 lat. Do konkursu można zgłaszać reportaże filmowe o tematyce społeczno-kulturalnej. Czas trwania filmu nie może przekraczać 35 minut. Każdy uczestnik może zgłosić trzy reportaże.

Nabór trwa do 22 listopada br.

http://www.sdk.pl/do-konkursow/konkurs-reportazu-amatorskiego

Ogólnopolski Konkurs Fotografii „Portret”

Przedmiotem konkursu jest fotografia portretowa. Każdy autor może zgłosić dowolną liczbę zdjęć. Format od 20x30 cm do 40x50cm. Opłata za udział w konkursie wynosi 40 zł.

Nabór trwa do 21 września br.

http://www.portret.trzcianka.com.pl/

1. Ogólnopolski Festiwal Obrazu

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie I Ogólnopolskiego Festiwal Obrazu: „LUDZIE / PEOPLE”. Prace można zgłaszać w pięciu kategoriach:

• malarstwo, 
• fotografia, 
• plakat, 
• grafika, 
• film (również animowany).

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac z lat 2013-2015.

Nabór trwa do 30 września br.

http://zs25.pl/index.php?adres=pl/o-zespole-szkol/historia/festiwal-obrazu

15. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego RZESZÓW 2015

W Biennale mogą wziąć udział artyści plastycy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, teatry i instytucje artystyczne. Celem 15. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego 2015 jest przegląd twórczości plakatowej, związanej z promocją sztuki teatralnej, operowej, bądź wydarzeń okołoteatralnych, powstałej w okresie od 2013 do 2015 r. Pokonkursowa wystawa odbędzie się w listopadzie i grudniu 2015 r. w Galerii Foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz w hallu Centrum Mikrotechniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Eksponowana będzie również w Galerii Domu Polskiego w Wilnie (marzec 2016), w Muzeum Designu w Bratysławie oraz w Galerii Armaturka UJEP-FUD w Usti nad Łabą”. Każdy autor może zgłosić dowolną liczbę prac z lat 2013–2015. Minimalny format pracy to 50×70 cm.

Nabór trwa do 16 października br.

http://teatr-rzeszow.pl/biennale-plakatu-teatralnego/

IX Turniej Poetycki „Orzech” im. Jerzego Kozarzewskiego

Na konkurs należy przesłać jeden utwór poetycki, który nie był wcześniej publikowany ani nagradzany w innych konkursach. Tematyka dowolna.

Nabór trwa do 5 września br.

http://www.nysa.eu/aktualnosc-7555-turniej_poetycki_orzech.html

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”

W ramach Festiwalu „Ale Kino!”odbywa się konkurs pełno- i krótkometrażowych filmów dla dzieci i młodzieży. Zgłaszającym film może być twórca, producent lub inny podmiot posiadający do tego prawo. Można zgłaszać filmy aktorskie i animowane, wyprodukowane w latach 2013-2015. Filmy będą oceniane w dwóch kategoriach: dziecięcej (do 14 lat) i młodzieżowej.

Nabór trwa do 15 września br.

http://www.alekino.com/

Ogólnopolski Konkurs Malarski „Młody Wawrzyn”

Konkurs jest adresowany do studentów  kierunków artystycznych i artystów uprawiający malarstwo, w wieku do 40 lat. Na konkurs przyjmowana będzie maksymalnie 1 praca malarska danego autora, uprzednio nienagradzana i nieeksponowana oraz będąca własnością artysty. Zgłoszona praca musi być wykonana w technice olejnej lub akrylowej, a jej najdłuższy bok może wynosić maksymalnie 150 cm. Praca ma odpowiadać na temat przewodni konkursu, którym w tym roku jest cytat z Wesela Stanisława Wyspiańskiego - A to Polska właśnie”.

Nabór trwa do 30  września br.

https://www.facebook.com/GaleriaDNA/app_872366462806489

„Zabytkowa architektura wsi opolskiej” konkurs fotograficzny

Na konkurs można przesyłać zdjęcia zabytkowej architektury wiejskiej województwa opolskiego.

Fotografie mogą przedstawiać:
- wiejską architekturę mieszkalno-gospodarczą (np. domy, stodoły, spichlerze),
- wiejskie budynki reprezentacyjne (pałace, zabudowania dworskie),
- małą architekturę (np. gołębniki, pompy, haźle, ogrodzenia), 
- wiejską architektuę przemysłową (np. cegielnie, gorzelnie, wapienniki),
- rzemiosło wiejskie (np. kuźnie, młyny),
- budynki użyteczności publicznej (np. szkoły, remizy strażackie, sklepy),
- architekturę sakralną (np. kościoły, kapliczki).

Każdy uczestni może zgłosić od 3 do 10 zdjęć.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.muzeumwsiopolskiej.pl/news/zabytkowa-architektura-wsi-opolskiej-0

XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Malowanie słowem” im. Mieczysława Czychowskiego

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 15 lat. Każdy uczestnik powinien przesłać zestaw 30-50 wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane w wydawnictwach zwartych. Wiersze będą oceniane w trzech kategoriach: 

• zestaw wierszy o dowolnej tematyce,

• zestaw wierszy dla dzieci,

• zestaw wierszy w kategorii „POETA REGIONU”.

Nabór trwa do 30 sierpnia br.

http://www.sapik.pl/web/dokumenty_do_pobrania/XXkonkurs.pdf

Ogólnopolski Konkurs Poetycki XXII Piastowskiej Biesiady Poetyckiej

Na konkurs należy przesłać zestaw 5 wierszy o dowolnej tematyce. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych w konkursach.

Nabór trwa do 4 września br.

http://www.mokpiastow.pl/index.php/mok/606-komunikat-konkursowy-xxii-piastowskiej-biesiady-poetyckiej

„Wszystko zostaje w rodzinie” konkurs na scenariusz serialu telewizyjnego

Zadaniem osoby zamierzającej przystąpić do konkursu jest stworzenie oryginalnego pakietu scenariuszowego serialu telewizyjnego, na dowolnie pojmowany temat przewodni „Wszystko zostaje w rodzinie”, składającego się z następujących elementów przesłanych w jednym pliku PDF:
• opisu pomysłu na serial telewizyjny – max. 1 strona maszynopisu;
• zarysu akcji pierwszego sezonu serialu (przy przyjęciu założenia, iż pierwszy sezon liczy 13 odcinków) – max. 1 strona maszynopisu;
• scenariusza pierwszego odcinka serialu – max. 45 stron maszynopisu;
• streszczenie pierwszego odcinka - max. 1 strony maszynopisu.

Nabór trwa do 1 września br.

https://www.facebook.com/AksonStudio/app_190322544333196

„27. Olense Kartoenale” konkurs rysunku satyrycznego

W tym roku tematem konkursu jest „Energia, wczoraj, dzisiaj, jutro”. 
Amnesty International ufunduje nagrodę specjalną dla najlepszego rysunku satyrycznego związanego z tematem „Prawo do azylu dla wszystkich”. Uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie pięć rysunków satyrycznych na każdy temat. 

Nabór trwa do 15 września br.

http://www.olen.be/product/247/olense-kartoenale

Czwarta Strona Fantastyki

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. „Czwarta Strona Fantastyki” to konkurs literacki na najlepszą powieść fantastyczną. Utwór konkursowy musi zawierać się w obszarze tematycznym z zakresu literatury fantastycznej, w tym przede wszystkim fantastyki naukowej i fantasy. Formą dopuszczającą utwór do konkursu jest powieść. Minimalna objętość tekstu: 10 arkuszy wydawniczych (400 tys. znaków liczonych razem ze spacjami).

Nabór trwa do 31 grudnia br.

http://czwartastronafantastyki.pl/

Konkurs fotograficzny „Życie jest piękne” 2015

Konkurs ma charakter otwarty. Zdjęcia można zgłaszać w czterech kategoriach:

• Moda,
• Natura,
• Miasto,
• Kulinaria.

Wymagany jest kadr pionowy (proporcje boków 3:4, długość krótszego boku minimum 2250 pikseli). W każdej kategorii można zgłosić dwa zdjęcia. Prace nie mogą być wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 30 września.

http://zjp.kck.com.pl/index.php

13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

W ramach festiwalu odbywają sie dwa konkursy:
• Konkurs Filmów Amatorskich – skierowany do twórców niezależnych, amatorów tworzących poza systemem komercyjnym.
• Konkurs Etiud Filmowych – skierowany do studentów oraz absolwentów szkół filmowych i kierunków związancyh z filmem w innych szkołach niż filmowe.  

Tematyka filmów zgłaszanych do konkursów może być dowolna. Czas projekcji do 30 minut. Filmy muszą być zrealizowane po 31 grudnia 2012 roku.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://opolskielamy.pl/

XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

W konkursie mogą wziąć udział poeci przed debiutem książkowym. Na adres Domu Literatury w Łodzi należy przesłać projekt swojego pierwszego zbioru wierszy, napisanego w języku polskim, skomponowanego jako artystyczna całość i opatrzonego tytułem. Organizatorzy proszą dodatkowo o równoległe przesłanie propozycji konkursowej pocztą elektroniczną.

Nabór trwa do 21 września br.

http://pulsliteratury.pl/konkurs-bierezina/

X Ogólnopolski Konkurs na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego

Przedmiotem konkursu jest proza poetycka. Organizatorzy nie stawiają żadnych wymagań tematycznych ani formalnych, ale liczą na utwory bliskie poetyce Patrona konkursu, a więc między innymi utrzymane w konwencji groteski, absurdu, pastiszu czy żartu poetyckiego. Każdy autor może nadesłać dowolną liczbę tekstów realizujących typ prozy poetyckiej, ale ich łączna objętość nie powinna przekraczać 5400 znaków ze spacjami. Utwory konkursowe nie mogą być wcześniej ogłaszane drukiem ani publikowane na stronach internetowych, a także nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 28 września br.

http://pulsliteratury.pl/konkurs-sulkowskiego/

Konkurs na krótką formę komiksową

Każdy uczestnik może przysłać na konkurs jeden komiks stanowiący zamkniętą całość. Maksymalna liczba plansz:  8. Tematyka: dowolna. Technika wykonania:  rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, fotografia. Format: A3 lub A4. Układ: pionowy. Pracę można wykonać indywidualnie lub zespołowo.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://komiksfestiwal.com/2015/03/konkurs-na-krotka-forme-komiksowa-26-mfkig/

Konkurs na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej

W konkursie mogą uczestniczyć:

• studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów sztuk plastycznych szkół wyższych – kategoria studencka,

• uczniowie szkół artystycznych – kategoria uczniowska

• profesjonalni/zawodowi artyści plastycy i graficy – kategoria zamknięta,

• inne zainteresowane osoby nieobjęte poprzednimi kategoriami – kategoria otwarta.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu są dwie komplementarne sentencje:

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie Petera Druckera (1909-2005), amerykańskiego specjalisty, uważanego za ojca współczesnych metod zarządzania

oraz Choć może nie zawsze sobie to uświadamiamy, to właśnie postęp nauki zmienia oblicze świata ks. prof. Michała Hellera (ur. 1936), polskiego teologa i fizyka-kosmologa.

Celem konkursu jest uzyskanie utworu w formie plakatu, którego główną ideą będzie artystyczna interpretacja tych sentencji poprzez odniesienie się do problematyki ochrony własności intelektualnej, obejmującej m.in.: ochronę utworów, wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych oraz oznaczeń geograficznych. Każdy autor może zgłosić do konkursu dowolną liczbę plakatów.

Nabór trwa do 15 września br.

http://www.uprp.pl/xiii-edycja-konkursu-na-plakat-2015/Lead02,60,11390,7,index,pl,text/

IV konkurs literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.

 

Opis

Przedmiotem konkursu jest utwór literacki przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Może to być bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań. Objętość pracy od 1 do 8 arkuszy wydawniczych. Tematyka współczesna. Utwór napisany prozą. Do tekstu nie należy dołączać ilustracji. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

• książka dla dzieci w wieku do 6 lat,

• książka dla dzieci w wieku 6-10 lat,

• książka dla dzieci w wieku 10-14 lat.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xiv-spotkania-targowe-ksiazka-dla-dzieci-i-mlodziezy

Wielkopolska Press Photo 2015

Osoby, które mieszkają lub pracują w woj. wielkopolskim mogą przesyłać na konkurs zdjęcia wykonane w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. Inne osoby również mogą wziąć udział w konkursie, ale zdjęcia muszą być wykonane w Wielkopolsce. Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane w IV kw. 2014 r. oraz w  całym 2015 r. Prace będą oceniane  w pięciu kategoriach tematycznych:

• Wydarzenia

• Człowiek i jego pasje

• Życie codzienne

• Sport

• Przyroda i ekologia

Każdy autor  może zgłosić maksymalnie po trzy prace  w każdej kategorii (zestaw liczony jest jako jedna praca).

Nabór trwa do 31 października br.

http://www.wbp.poznan.pl/fotografia/konkursy/wielkopolska-press-photo/#Wielkopolska Press Photo

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Ratonia

Na konkurs należy przesłać zestaw 5-8 wierszy (łącznie około 150 wersów). Zgłaszane utwory nie mogą być wcześniej publikowane w wydawnictwach zwartych ani nagradzane w innych konkursach. 

Nabór trwa do 30 września br.

https://www.facebook.com/gsw.bwa/posts/10205954488892068:0

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Odnaleźć Wawel”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Celem i tematem konkursu jest: odnalezienie i zatrzymanie w kadrze obecnego wyglądu Wzgórza Wawelskiego, z jego architekturą, detalami, otoczeniem i ludźmi. Zachęcamy, aby poprzez fotografie spróbować po raz kolejny odkryć niepowtarzalny urok i klimat tego miejsca. Zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 stycznia do 31 października 2015 roku. Prace należy dostarczyć w postaci odbitek (rozmiar od 30/40 cm do 40/60 cm) oraz w wersji elektronicznej na płycie CD.

Nabór trwa do 31 października br.

http://wawel.krakow.pl/pl/op/165/Konkurs-fotograficzny-Odnalezc-Wawel

24. Europejski Festiwal Filmowy EUROSHORTS 2015

Do konkursu można zgłaszać filmy fabularne, animowane, dokumentalne lub eksperymentalne, zrealizowane w Europie i na innych kontynentach w latach 2014-2015. Czas projekcji nie może przekraczać 30 minut.

Nabór trwa do 15 września br.

http://euroshorts.pl/

Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu

Zdjęcia można zgłaszać w dwóch kategoriach:
• kategoria I – techniki fotograficzne „szlachetne” (format prac: od 18 x 24 cm do 100 x 70 cm),
• kategoria II – cyfrowe przetworzenie obrazu fotograficznego (od 20 x 30 cm).

W każdej kategorii można zgłosić 5 prac. Mogą to być zdjęcia pojedyncze i zestawy składające się maksymalnie z pięciu zdjęć (zestaw będzie traktowany jako jedna praca).

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://www.centrum-ostrow.pl/konkursy/remis-2015-20-biennale-fotografii-w-technikach-fotograficznych-i-cyfrowym-przetwarzaniu-obr

Książka przyjazna dziecku

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Przedmiotem konkursu są książki przeznaczone dla dzieci w wieku 7-14 lat. Książki muszą być napisane w języku polskim i nie mogą być adaptacjami, tłumaczeniami, wznowieniami.  Zgłoszenia będa przyjmowane w dwóch kategoriach:
• książki wydane po 31 grudnia 2013 r. w nakładzie nie mniejszym niż 100 egz.,
• książki niewydane lub wydane w nakładzie nie większym niż 99 egz. i niewprowadzone do sieci dystrybucji.

Głównym kryterium oceny jest wartość literacka utworu z uwzględnieniem: 
- kultury i bogactwa języka,
- fabuły, sposobu narracji oraz zawartych treści dostosowanych do wieku czytelników, 
- oryginalności, niepowtarzalności, 
- książka nie może zawierać treści niezrozumiałych dla dzieci, a powinna przekazywać treści służące kreowaniu pozytywnych postaw, m.in. takich jak patriotyzm, tolerancja, poszanowanie odmienności innych ludzi.

Nabór trwa do 30 września br.

http://www.muzeumzabawek.eu/mziz/index.php?option=com_content&task=view&id=1037&Itemid=44

IV ogólnopolski konkurs fotograficzny dla lekarzy OKIEM ESKULAPA

W konkursie może wziąć udział każdy lekarz oraz lekarz dentysta, który posiada ważne Prawo wykonywania zawodu lekarza lub Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty. Zdjęcia można zgłaszać w dwóch kategoriach:
• Przyjaciele wśród nas
• Fotomontaż

Zdjęcia muszą być wykonane na papierze fotograficznym.

Nabór trwa do 31 sierpnia br.

http://www.izba-lekarska.org.pl/816-ogolnopolski_konkurs_fotograficzny_okiem_eskulapa

Konkurs plastyczny na portret Fryderyka Chopina

W konkursie może uczestniczyć każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, który w dniu ogłoszenia konkursu nie ukończył 36 lat. Konkurs na portret Fryderyka Chopina rozpisany przez Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza młodych twórców do refleksji nad własnymi postawami wobec tego najwybitniejszego polskiego twórcy. Do refleksji nad aktualnością jego osobowości i muzyki. Portretowanie Chopina może stać się portretowaniem samych siebie (indywidualnego artysty, pokolenia, grupy), w relacji z twórcą i jego dziełem, wartościami przynależnymi do jego epoki, w kontekście współczesnym bądź w wymiarze ponadczasowym. Do konkursu można zgłaszać prace spełniające łącznie następujące wymagania:
• powstały w roku 2015,
• są stworzone w dowolnej technice malarskiej lub graficznej,
• stanowią własność ich autora,
• nie były wcześniej nagradzane,
• oryginał może występować tylko w jednym egzemplarzu,
• ich długość lub szerokość nie przekracza 2 metrów.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie prace będa oceniane na podstawie fotografii przesłanych przez uczestników. Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż 25 prac. W drugim etapie Jury oceni oryginały prac i wybierze zwycięzców.

Nabór trwa do 15 września br.

http://pl.chopin.nifc.pl/institute/events/news/id/3745

Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015

Przedmiotem konkursu są prace o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury dotychczas nienagrodzone w innych konkursach, wykonane tradycyjnymi technikami rysunkowymi, graficznymi lub malarskimi. W każdej z czterech pór: 
• „Zima” (do 20 marca),
• „Wiosna” (do 15 czerwca),
• „Lato” (do 15 września),
• „Jesień” (do 15 grudnia),
można przysłać na konkurs maksymalnie 5 prac.

Nabór trwa do 15 grudnia br.

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=926:cztery-pory-karykatury&catid=444

Część prezentowanych  materiałów pochodzi ze strony www.aktualnekonkursy.pl

0
Facebook