Prezentujemy indeks interesujących ogólnopolskich konkursów artystycznych.

II konkurs na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej

Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 16 lat. Do Konkursu mogą być zgłaszane Utwory w języku polskim będące sztuką teatralną rozgrywającą się w przestrzeni miejskiej i wykorzystującą przestrzeń miejską jako integralną część Utworu. Można zgłaszać utwory, które nie były wcześniej publikowane ani wystawiane. Każdy uczestnik może przesłać nie więcej niż dwa teksty.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://mftu.eu/konkurscompetition

Konkurs Scenariuszowy Script Pro 2015

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie, które w swoim dorobku artystycznym mają nie więcej niż dwa zrealizowane pełnometrażowe filmy fabularne na podstawie własnych scenariuszy. Konkurs dotyczy oryginalnych scenariuszy na pełnometrażowe filmy fabularne, o tematyce uniwersalnej, mogącej zainteresować światową publiczność kinową, w tym w szczególności mające wątki kulturowe, związane z krajem lub regionem pochodzenia autora. Zgłoszenie powinno zawierać:
- scenariusz do 125 stron i synopsis (streszczenie fabuły) do 2 stron,
- formularz zgłoszeniowy,
- dowód wpłaty.

Nabór trwa do 12 lutego br.

http://www.scriptpro.pl/

DEBUTS 2015

Zgłoszenia mogą przesyłać osoby, które posiadają polskie obywatelstwo i ukończyły 18 lat. Wymagany jest również artystyczny debiut w ciągu 3 ostatnich lat. Przez debiut Organizatorzy rozumieją pierwszą publikację w mediach, pierwszą wystawę lub ukończenie szkoły fotograficznej. Druga edycja DEBUTS, czyli książkowej prezentacji najbardziej utalentowanych, wschodzących polskich fotografów, ukaże się w czerwcu 2015 roku! Bądź jednym z nich! Prześlij swoje portfolio i wygraj prezentację w książce i na wystawie! Rozpocznij swoją międzynarodową karierę z DEBUTS! Wszystkie nadesłane i zweryfikowane portfolia będą oceniane przez międzynarodowe jury, składające się z fotografów, wydawców i galerzystów. Jeśli ci się poszczęści, zostaniesz zaproszony do publikacji DEBUTS 2015. Książka ukaże się w czerwcu i zadebiutuje podczas wystawy DEBUTS w ramach łódzkiego Fotofestiwalu 2015. W ramach publikacji, każdy zaproszony fotograf otrzyma 4 strony (2 rozkładówki), na których zaprezentowane będą najlepsze zdjęcia ze zgłoszonego portfolio. Wszyscy zaproszeni fotografowie będą musieli partycypować w kosztach druku książki DEBUTS. Wysokość opłaty wynosi 450 złotych. W ramach tej kwoty masz zagwarantowane:
1) 2 egzemplarze książki DEBUTS,
2) wysyłkę książki do 100 najważniejszych instytucji na świecie działających na polu fotografii (muzea, galerie, festiwale, kolekcjonerzy i agencje fotograficzne),
3) promocję na łamach doc! photo magazine lub contra doc!
4) udział w wystawie DEBUTS.

Nabór trwa do 28 lutego br.

https://www.facebook.com/debutsbydoc/info?tab=page_info

IX Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2015

W konkursie mogą wziąć udział zespoły i soliści, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat. Podczas Festiwalu uczestnicy zaprezentują dwie piosenki. Mogą to być utwory:
• autorstwa Jonasza Kofty,
• własnego autorstwa, w poetyce Jonasza Kofty,
• innych autorów piszących o szeroko pojętej wolności (wolności słowa, jednostki, narodów).

Nabór trwa do 7 maja br.

http://bardowie.art.pl/9-festiwal-2015

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” Kutno 2015

Konkurs obejmuje wszystkie debiutanckie autorskie książki poetyckie autorów piszących w języku polskim wydane w roku 2014, które autor bądź wydawca nadeśle na adres organizatora konkursu w minimum 5 egzemplarzach do 31 marca 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego). Jako książkę debiutancką rozumie się pierwszy zwarty druk poety opatrzony stopką wydawniczą i numerem ISBN bez względu na jego objętość. Książka debiutancka może być wydana w Polsce lub poza jej granicami.

Nabór trwa do 31 marca br.

http://www.zlotysrodekpoezji.pl/portfolio

Konkurs na logo V Kongresu Urbanistyki Polskiej

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział wszystkie zainteresowane podmioty fizyczne. W szczególności konkurs jest adresowany do studentów uczelni plastycznych i uczelni technicznych o profilu artystycznym. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować logo V Kongresu Urbanistyki Polskiej. Kongres odbędzie się w dniach 9-11 września 2015 roku w Łodzi. Hasło przewodnie Kongresu: „Powrót do centrum”. Projekt konkursowy powinien oddawać charakter hasła przewodniego V Kongresu Urbanistyki Polskiej oraz nawiązywać kolorystyką stosowaną w promocji miasta Łodzi. Logotyp miasta operuje czterema kolorami jakie istnieją w technikach druku funkcjonalnego tj.: cyjan, magenta, żółty oraz czerń. Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie 2 prace.

Nabór trwa do 31 marca br.

http://www.tup.org.pl/

Artystyczna Podróż Hestii

Uczestnikami konkursu mogą być aktualni studenci III, IV i V roku wszystkich kierunków artystycznych uczelni wyższych w Polsce. Na konkurs można przesyłać prace z następujących dziedzin: 
• malarstwo,
• grafika, 
• rzeźba i instalacja,
• fotografia,
• sztuka cyfrowa,
• performance. 

Uczestnik może zgłosić jedną, oryginalną, wykonaną przez siebie pracę, która jest jego własnością i do której żadnych roszczeń nie mogą mieć osoby trzecie.

Nabór trwa do 4 kwietnia br.

http://www.artystycznapodrozhestii.pl/pl/konkurs

Międzynarodowy Konkurs dla Fotografów Mody „Focus on Fashion”

Prace przesyłane na konkurs mają mieć charakter spójnego cyklu zdjęć, w których moda gra główną rolę. Cykl musi składać się z 3 fotografii. Seria zdjęć przesłana na konkurs winna zawierać tytuł, dane zespołu tworzącego sesję (team credits). Technika wykonania zdjęć jest dowolna. Prace finalistów będą prezentowane w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie podczas wystawy w ramach Cracow Fashion Week 2015. 

Nabór trwa do 10 lutego br.

http://www.cracowfashionweek.com/focus-fashion-international-photography-exhibition-contest/

Niezwykły portret

Przedmiotem konkursu jest fotografia modowo-artystyczna, nawiązująca do tematu „Niezwykły portret”. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 zdjęcia.

Nabór trwa do 13 lutego br.

https://www.facebook.com/events/1513987872155105/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Hugona Kołłątaja

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 wiersze. Wiersze nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

https://www.facebook.com/events/968570063170735/?ref_newsfeed_story_type=regular

Śląska Fotografia Prasowa

W konkursie mogą uczestniczyć profesjonalni fotogracy, freelancerzy i amatorzy współpracujący ze śląskimi gazetami i portalami internetowymi lub mieszkający na Śląsku (województwo śląskie, dolnośląskie, opolskie oraz województwo morawsko-śląskie Republiki Czeskiej). Na konkurs można przesyłać zdjęcia wykonane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku. Można zgłaszać zdjęcia publikowane i niepublikowane. Tematyka prac jest dowolna. Każdy autor może dostarczyć nie więcej niż 6 prac. Mogą to być zdjęcia pojedyncze i/lub fotoreportaże. 
W przypadku fotoreportażu cały cykl będzie oceniany jako jedna praca. Cykl może składać się maksymalnie z 6 zdjęć. Łączna liczba zdjęć nadesłanych przez jednego uczestnika to 36.

Nabór trwa do 10 lutego br.

http://www.bs.katowice.pl/img/aktualnosci/20150115-1/SFP_2014_Regulamin.pdf

Blog Roku 2014

Konkurs polega na wybraniu 14 zwycięskich blogów (Bloga Roku 2014, 2 Wyróżnień Głównych, 10 Najlepszych Blogów 2014 roku w 10 kategoriach tematycznych i Bloga Blogerów) oraz Tekstu Roku (wpisu blogowego). Konkurs Blog Roku będzie przebiegał w czterech etapach:
1. Zgłaszanie blogów/tekstów do konkursu.
2. Nominowanie blogów i tekstów – głosowanie SMS.
3. Ocena nominowanych blogów i tekstów przez Jury oraz wybory Bloga Blogerów.
4. Gala rozdania nagród.

W konkursie można zgłosić się do jednej z 11 kategorii:
Życie i społeczeństwo
Specjalistyczne i firmowe
Moda i uroda
Kulinarne
Literackie i kulturalne
Blogi parentingowe
Podróże
Pasje i twórczość
Lifestyle
Blogi nastolatków
Tekst Roku

Nabór trwa do 3 lutego br.

http://www.blogroku.pl/

Konkurs na projekt medalu

Konkukrs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować:
- medal 3. Nocnego Wrocław Półmaratonu,
- medal 33. Wrocław Maratonu,
- składankę wyżej wymienionych medali.

Prace należy przesyłać e-mailem.

Nabór trwa do 2 lutego br.

http://pol.wroclawmaraton.pl/pl/aktualnosc/154/Konkurs_na_projekt_medalu_%E2%80%93_przedluzamy_termin_skladania_prac

V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Przyroda w obiektywie”

Tematem konkursu jest ogólnie pojęta przyroda, ze szczególnym naciskiem na dziką przyrodę. Dlatego prosimy o nie nadsyłanie zdjęć przedstawiających zwierzęta domowe, czy też zwierzęta sfotografowane w ZOO. Sugerujemy również unikanie zdjęć, których głównym tematem są elementy zabudowy miejskiej, pojazdy, czy też ludzie. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

Nabór trwa do 15 lutego br.

http://zpfp.pl/poznanskie-dni-fotografii/2015/konkurs

Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015

Przedmiotem konkursu są prace o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury dotychczas nienagrodzone w innych konkursach, wykonane tradycyjnymi technikami rysunkowymi, graficznymi lub malarskimi. W każdej z czterech pór: 
• „Zima” (do 20 marca),
• „Wiosna” (do 15 czerwca),
• „Lato” (do 15 września),
• „Jesień” (do 15 grudnia),
można przysłać na konkurs maksymalnie 5 prac.

Nabór trwa do 15 grudnia br.

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=926:cztery-pory-karykatury&catid=444

20. konkurs fotograficzny „W obiektywie 2014”

Na konkurs należy przesyłać zdjęcia wykonane w 2014 roku. Nadesłane prace mogą dokumentować lub mogą być kreacją artystyczną wydarzeń kulturalnych, politycznych, sportowych, życia codziennego, mogą portretować ludzi, utrwalać przyrodę i architekturę w roku 2014. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 prac.

Nabór trwa do 28 lutego br.

http://wiezacisnien.kalisz.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=9&Itemid=54

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA

Do udziału w Festiwalu można zgłaszać dokumenty, animacje i fabuły. Organizatorzy nie narzucają autorom żadnych ograniczeń tematycznych i gatunkowych. Czas projekcji filmu nie może przekraczać 30 minut. Filmy będą ceniane w trzech kategoriach:
- film niezależny (w tym produkcje zrealizowane przez twórców profesjonalnych),
- film amatorski (produkcje zrealizowane przez twórców nieposiadających kierunkowego wykształcenia),
- film studencki (produkcje zrealizowane przez studentów szkół filmowych i innych uczelni artystycznych).

Nabór trwa do 27 kwietnia br.

http://www.okfa.ckis.konin.pl/

XXVI Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

Celem konkursu jest pozyskanie wartościowych tekstów przeznaczonych dla scen lalkowych i dramatycznych. Organizatorzy konkursu pozostawiają pełną dowolność zarówno co do treści jak i formy utworów. Na konkurs można przesyłać sztuki, które nie były ani publikowane, ani realizowane w teatrze, radiu lub telewizji. Każdy autor może zgłosić maksymalnie trzy utwory.

Nabór trwa do 7 kwietnia br.

http://www.csdpoznan.pl/aktualnosci/konkurs-na-sztuke-teatralna-dla-dzieci-i-mlodziezy-0

Konkurs na plakat 10. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni

Celem konkursu jest wyłonienie i wytypowanie do realizacji projektu graficznego, który stanie się plakatem firmującym 10. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Projekt graficzny plakatu powinien obejmować grafikę, logotyp Teatru Miejskiego w Gdyni i logotyp Miasta Gdynia oraz następujące teksty (ostateczna treść plakatu może ulec zmianie): 10 Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, 16-23 maja 2015.

Nabór trwa do 15 marca br.

http://www.teatrgombrowicza.art.pl/?action=news&nid=471

XXV konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Uczestnik konkursu ma  za zadanie napisać opowiadanie. Objętość pracy nie może przekraczać 8 stron. W regulaminie czytamy: Opowiadania powinny podkreślać przynajmniej jedną z poniższych wartości:
a) własne doświadczenia z boiska, fabularyzacja losów wielkich zwycięzców lub przegranych,
b) zasadę fair play i szacunek dla innych,
c) radość z wysiłku i zwycięstwo nad sobą,
d) równowagę między ciałem a umysłem,
e) tradycje sportowe w rodzinie.

Każda szkoła może zgłosić do konkursu 2 opowiadania.

Nabór trwa do 4 kwietnia br.

http://www.olimpijski.pl/pl/287,regulamin-konkursu-2014.html

Konkurs na gadżet promujący Koszalin i Politechnikę Koszalińską

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować gadżet promujący Koszalin i Politechnikę Koszalińską.

1. Forma gadżetu powinna być interesująca, oryginalna i jednorodna formalnie.
2. Forma gadżetu może przybierać wartości użytkowe pod postacią biżuterii, małej formy rzeźbiarskiej lub innych podobnych im kształtów o małych gabarytach.
3. Spójność formy z technologią oraz harmonijny rezultat projektowy w relacji człowiek - otoczenie - skala, stanowią jego wartości.
4. Gadżet powinien być zaprojektowany w sposób uwzględniający prostą technologię kształtowania (minimum operacji obróbczych w tworzywie). Liczy się świadome i oryginalne wykorzystywanie właściwości konstrukcyjnych użytego tworzywa.
5. Dopuszczalne jest stosowanie elementów z innych tworzyw w jednej formie o ile będzie to uzasadnione racjami technologicznymi.

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

http://wzornictwo.tu.koszalin.pl/nowa/dokumenty/konkurs_gadzet.pdf

Literacki SMS – poezja i proza na 160 znaków

Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 13 do 20 lat. Uczestnicy formułują literackie wypowiedzi składające się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów dotyczyć musi szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, wszystkiego, co wiąże się z hasłem: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? 
Jeden uczestnik zgłasza tylko 1 literacki SMS.

Nabór trwa do 6 marca br.

http://literacki-sms.blogspot.com/

VIII Festiwal FILMOFFO

Do konkursu można zgłaszać filmy offowe. Film nie może trwać dłużej niż 30 minut. Głównym wydarzeniem Festiwalu jest konkurs filmów niezależnych, rywalizujących ze sobą o główną nagrodę – Złotego Jeża Filmoffo, przyznawanego przez festiwalową publiczność. 

Nabór trwa do 6 lutego br.

http://filmoffo.eu/

VII Międzynarodowy Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Konkurs jest adresowany do autorów przed debiutem. Konkurs składa się z dwóch etapów:
• Etap I 
Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie jest nadesłanie zestawu 5 wierszy, które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, na stronach internetowych, e-bookach, ani nagradzane w innych konkursach. Tematyka utworów może być dowolna.
• Etap II
Jury wybierze 5-7 najlepszych zestawów. Każdy z autorów nominowanych do drugiego etapu będzie zobowiązany przesłać do 15 maja 2015 r. zestaw wierszy składający się na projekt książki (maksymalnie 50 utworów).

Nabór trwa do 31 marca br.

http://www.rozewiczopen.pl/

V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „7 lives of fineLIFE”

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Konkurs składa się z siedmiu etapów. Tematami poszczególnych etapów będą:
• fineSOUL,
• fineSTYLE,
• fineHOME,
• fineWAY,
• fineTIME,
• fineART,
• fineFOOD.

Tematy będa ogłaszane w kolejnych miesiącach trwania konkursu. Do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie.

Nabór trwa do 25 czerwca br.

http://finelife.pl/#/7lives

Konkurs na projekt plakatu i motywu przewodniego jubileuszu 250-lecia nadania praw miejskich Miastu Świnoujście

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich, posiadających doświadczenie w zakresie projektowania graficznego. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować motyw przewodni oraz plakat jubileuszu 250-lecia nadania praw miejskich miastu Świnoujście. Organizator podpisze ze zwycięzcą konkursu umowę na opracowanie:
a) wersji motywu przewodniego na różne powierzchnie – pion, poziom, pośredni, nieregularny, wprowadzanie danych szczegółowych o wydarzeniach;
b) elementów identyfikacji wizualnej na bazie motywu przewodniego: banera reklamowego (3 wzory), citylighta (1 wzór), ogłoszenia prasowego (2 wzory), ulotki z programem (1 wzór), afisza z programem (1 wzór), dyplomu (1 wzór), zaproszenia (1 wzór), banera na stronę internetową (4 wzory), nadruku na wybranych gadżetach (3 wzory).

Za wykonanie przedmiotu umowy projektant otrzyma wynagrodzenia w wysokości 2000 złotych.

Nabór trwa do 27 lutego br.

http://bip.um.swinoujscie.pl/?cid=3358&bip_id=17441

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. C. K. Norwida

Na adres Organizatora należy przesłać trzy wiersze:
- jeden wiersz o Norwidzie lub inspirowany jego życiem, twórczością, bądź stylem;
- dwa wiersze o tematyce dowolnej.

Utwory zgłaszane do konkursu nie mogą być nigdzie publikowane ani nagradzane.

Nabór trwa do 22 marca br.

http://ksiaznicapruszkowska.ehost.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=476:xiii-ogolnopolski-konkurs-poetycki-im-c-k-norwida&catid=44:konkursy&Itemid=94

Europejski konkurs Tetenal B/W Analogue Photography Competition 2014/2015

Uczestk musi mieć ukończone 18 lat. Na konkurs można przesyłać zdjęcia czarno-białe wykonane jedynie techniką analogową – począwszy od wywołania negatywu po naświetlenie obrazu na tradycyjnym fotograficznym papierze cz-b. Uczestnicy mają do wyboru 5 kategorii:
• portret, 
• styl życia (reportaż), 
• krajobraz,
• architektura,
• przyroda.

Nabór trwa do 31 marca br.

http://www.chemia-fotograficzna.pl/konkurs-fotograficzny,160.html

Konkurs rezydencyjny „Nowa Generacja” na realizację premiery teatralnej

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich, urodzonych po 31 grudnia 1979 roku. W konkursie mogą wziąć udział twórcy, zespoły teatralne oraz grupy nieformalne działające na terenie Polski. Konkurs realizowany jest w ramach projektu artystycznego „Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA” i ma na celu wyłonienie spośród twórców młodego pokolenia autora/autorów najciekawszego projektu teatralnego. Organizatorzy konkursu nie narzucają tematu ani formy wypowiedzi, podkreślając nadrzędną wartość niezależności artystycznej twórców. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie autorskie projekty, które wcześniej nie były realizowane i trwają nie krócej niż 30 minut. Z konkursu wykluczone są spektakle wznowieniowe, realizacje spektakli dla dzieci oraz taneczne.

Nabór trwa do 8 lutego br.

http://www.scenarobocza.pl/pl/rezydenci/konkurs

Muzealne spotkania z fotografią

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat. Na konkurs można przesyłać:

• zdjęcia wykonane podczas wizyty w muzeum, przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu. Mogą to być również zdjęcia przedstawiające w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu itp.).

• multimedialne fotoreportaże (fotokasty) tematycznie związane z muzeum. Zestaw zdjęć w formie multimedialnego reportażu może zawierać dźwięk, napisy, krótkie materiały filmowe, grafikę. Czas trwania fotokastu nie może przekraczać 3 minut.

Nabór trwa do 15 czerwca br.

http://www.pser.px.pl/mszf/regu/pol.html

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Konkursy organizowane w ramach Festiwalu:
• Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty – nowatorskie filmy fabularne, kreacyjne filmy dokumentalne, filmy eksperymentalne i animowane;
• Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce – nowatorskie, kreacyjne filmy dokumentalne oraz docu-fiction o sztuce, muzyce, kulturze;
• Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe – polskie filmy dokumentalne, fabularne, eksperymentalne i animacje;
• Konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe – innowacyjne, kreacyjne, eksperymentalne europejskie filmy;
• Konkurs POWIĘKSZENIE – filmy dokumentalne, fabularne, eksperymentalne, animowane, wideoklipy, prace wideo, filmy artystów wizualnych, etiudy szkolne. W konkursie mogą wziąć udział filmy zrealizowane przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego, lub wyprodukowane przez instytucję lub firmę z siedzibą zarejestrowaną na terenie województwa dolnośląskiego, lub takie, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i regionu Dolnego Śląska.

Nabór trwa do 15 marca br.

http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=2020

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.  Objętość opowiadania nie może przekraczać 10 stron maszynopisu. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. 

Nabór twra do 30 czerwca br.

http://www.bibliokutno.pl/?pd=news&id=895

36. Przegląd Piosenki Aktorskiej | Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Konkurs składa się z trzech etapów:
I etap – przesłuchania,
II etap – występ na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej,
III etap – koncert finałowy.

Każdy uczestnik powinien przygotować 3 piosenki, w tym jedną należy wybrać ze spuścizny następujących twórców: Jacques Brel,  Bertolt Brecht, Nick Cave, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Tom Waits, Kurt Weill, Włodzimierz Wysocki lub z repertuaru Edith Piaf. 

Nabór trwa do 2 lutego br.

https://www.facebook.com/notes/przegl%25C45d-piosenki-aktorskiej/og%25C52aszamy-konkurs-aktorskiej-interpretacji-piosenki/899375723405978

Fizyka da się lubić

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: doświadczalnej i literackiej. 
1) W części eksperymentalnej (drużynowej) zadaniem zespołu będzie wyznaczenie zawartości dwutlenku węgla w popularnym napoju gazowanym.
2) Esej  powinien w sposób poważny i twórczy odnieść się do życzeń, jakie spełnić miałby Wasz nauczyciel (Wasza nauczycielka) fizyki by Wam wszystkim czas na lekcji mijał przyjemnie i z pożytkiem. 

Nabór trwa do 1 kwietnia br.

http://www.wfis.uni.lodz.pl/ptf/konkurs/index.html

VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR \ 2015 w Poznaniu

Do konkursu można zgłaszać:
a/ krótkometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, do 30 minut, zrealizowane po 31 grudnia 2012,
b/ pełnometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, powyżej 40 minut, zrealizowane po 31 grudnia 2012. 

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo. Festiwal nie pobiera opłaty za zgłoszenie filmu.

Nabór trwa do 2 marca br.

http://www.animator-festival.com/

IV Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych

Tematem konkursu jest autorska interpretacja hasła „TWÓRCZOŚĆ MŁODYCH – STREFA TOŻSAMOŚCI 2015”. Na równych prawach oceniane będą fotografie wykonane przy pomocy tradycyjnych technik fotograficznych i prace powstałe przy użyciu fotografii cyfrowej. Jury przy ocenie prac będzie stosowało kryteria: interpretacja hasła, opanowanie środków formalnych, poziom warsztatu, umiejętność doboru środków wyrazu. Każdy autor może nadesłać 1 nieoprawioną pracę w formacie ograniczonym rozmiarem dłuższego boku, który nie powinien byćdłuższy niż 45 cm. Cykl prac zawierający do 5 zdjęć będzie traktowany jako jedna praca. Prace należy dostarczyć w postaci odbitek lub wydruków.

Nabór trwa do 29 maja br.

http://www.zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/biennale_fotografii/4mbfsp_regulamin_pl.pdf

„Manga-Factory” konkurs na komiks

Uczestnikami mogą być uczniowie oraz absolwenci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 24 roku życia. Pracą konkursową jest komiks utrzymany w konwencji japońskiej mangi. Tematyka komiksu może być dowolna. Objętość pracy do 4 stron formatu A4.

Nabór tra do 28 lutego br.

http://www.mdk2tychy.pl/

Konkursu na logo Instytutu Filologii Obcych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować logo Instytutu Filologii Obcych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Każdy autor może zgłosić jeden projekt.

Nabór trwa do 31 stycznia br.

http://www.ifo.ajd.czest.pl/upload/REGULAMIN%20LOGO%20IFO.pdf

Samochód marzeń 2015 / The 9th TOYOTA Dream Car Art Contest

Uczestnicy konkursu mają za zadanie namalować lub narysować samochód marzeń. Prace konkursowe powinny zostać wykonane na papierze o wymiarach 270–300 mm na 420–450 mm, w pionie lub poziomie. Wymiary te odpowiadają rozmiarowi kartki A3 lub wymiarom gazety. Prace konkursowe powinny być wykonane odręcznie, prace stworzone cyfrowo lub z użyciem technik graficznych nie będą przyjmowane. Ilustracje powinny być kolorowe; wymagane jest zakomponowanie całej kartki, włącznie z tłem, a nie jedynie sylwetki pojazdu. 
Uczestnik może wykorzystać dowolny rodzaj papieru i posłużyć się dowolną techniką narysowania lub namalowania nieprzestrzennej pracy (kredki, pastele, akwarele, mazaki itp.). Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: poniżej 8 lat, 8–11 lat, 12–15 lat.

Nabór trwa do 28 lutego br.

http://www.toyota.pl/world-of-toyota/dream-car/index.json

Europejski konkurs fotograficzny CEWE „Our world is beautiful”

Zdjęcia można zgłaszać w sześciu kategoriach:
• Sport
• Ludzie
• Krajobraz
• Architektura
• Transport i infrastruktura
• Natura

Nabór trwa do 31 marca 2015 r.

https://contest.cewe-fotobuch.de/beautiful-world-2014/pl

Wieś, w której żyję

Redakcja kwartalnika Kultura Wsi ogłasza otwarty konkurs literacki pod hasłem „Wieś, w której żyję” – forma dowolna. Może to być pamiętnik, esej, dziennik lub wywiad-rzeka. Celem konkursu jest ukazanie całokształtu przemian zachodzących na polskiej wsi w minionym 25-leciu. Zaproszeni są wszyscy, którzy zechcą podzielić się swoimi obserwacjami i przemyśleniami obrazującymi to, co wydarzyło się wokół nich w tym czasie. Objętość pracy może być dowolna. Można zgłaszać tekty, które nie były wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 30 czerwca 2015 r.

http://www.cbr.edu.pl/index.php/item/369-konkurs-literacki-pod-haslem-wies-w-ktorej-zyje

Konkurs na reportaż i dokument sportowy

Do konkursu można zgłaszać reportaże i filmy dokumentalne o tematyce sportowej, wyprodukowane po 1 stycznia 2012 r. Czas trwania filmu może być dowolny.

Nabór trwa do 1 marca br.

http://www.maratonfestiwal.pl/

Konkursu na projekt upominku i gadżetu promocyjnego

Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów uczelni działających na terenie Polski. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie prototypu oryginalnego dzieła: 
a. kategoria I: upominek promocyjny/reklamowy – przedmiot o trwałych właściwościach z użyciem dowolnych, szlachetnych i trwałych materiałów, służący do wręczania jako nagroda, odznaczenie, wyróżnienie za szczególne osiągnięcia, 
b. kategoria II: gadżet promocyjny/reklamowy – dzieło przestrzenne wykonane dowolną techniką, w pełni funkcjonalne, ale przy tym niestandardowe i innowacyjne.

Zgłoszenie powinno zawierać:
a) projekt (w wersji 2D lub 3D, rysunki, przekroje) 
b) opis właściwości technicznych gadżetu
c) opis technologii produkcji masowej, niezbędny do prawidłowego wytworzenia kolejnych egzemplarzy gadżetu.

Nabór trwa do 2 lutego br.

http://wridp.pl/category/konkurs/

I ogólnopolski konkurs im. Marka Nowakowskiego na małą formę literacką

Konkurs organizowany jest z myślą o młodych autorach — mogą w nim wziąć udział osoby w wieku do dwudziestu czterech lat (liczy się wiek osiągnięty w 2014 roku), zarówno debiutanci, jak i osoby posiadające już dorobek literacki. Konkurs obejmuje wyłącznie kategorię prozy — utwory mieszczące się w pojęciu „małej formy literackiej” (anegdoty, nowele, opowiadania, szkice). 

Nabór trwa do 9 lutego 2015 r.

https://www.facebook.com/oblicza.realizmu.w.prozie

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON 2015

Przedmiotem konkursu są rysunki, grafiki oraz inne dzieła plastyczne i fotograficzne wykonane w dowolnej technice, będące oryginałami – powstałe w ostatnich dwóch latach (2014-2015) i zakwalifikowane przez autorów do działów:
temat: ENTUZJAZM, SATYRA I ŻART (preferowane rysunki bez podpisów). Format prac: maksymalnie A3 (297 x 420 mm).

Nabór trwa do 7 lutego 2015 r.

http://satyrykon.pl/regulamin/

XIX Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku do 32 lat – studentów, dziennikarzy, krytyków. Na konkurs należy przesłać co najmniej trzy teksty krytyczne o tematyce filmowej, z których przynajmniej jeden nie był publikowany przed terminem nadsyłania prac. Objętość zgłaszanych tekstów nie może przekroczyć 32 000 znaków. Do pracy należy dołączyć krótki życiorys.

Nabór do 15 lutego 2015 r.

https://www.facebook.com/events/233174960186569/

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare”

W konkursie mogą wziąć udział autorzy tekstów z całej Polski. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:
• poezja: wiersze, poematy itp.
• dramat: scenariusze teatralne i filmowe

Na konkurs można przesyłać teksty, które nie były wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 20 lutego 2015 r.

http://www.fmt.org.pl/index.php/ct-menu-item-11/191-slaski-shakespeare-wraca

Rozwój w zgodzie z naturą - konkurs na esej

Organizacja Living Rainforest zaprasza wszystkich młodych ludzi w wieku od 7 do 17 lat do udziału w konkursie poświęconym zrównoważonemu rozwojowi. Zadaniem uczestników jest napisanie wypracowania (eseju), w którym wyjaśnią, co oznacza dla nich to pojęcie (dla uczniów w wieku 7-11 lat) lub co ich zdaniem powinny zrobić państwa, by rozwijać się w sposób zrównoważony (zadanie dla uczestników w wieku 11-17 lat). Prace młodszych dzieci powinny liczyć nie więcej niż 400 słów, starszych – maksymalnie 600. Z każdej szkoły na konkurs można nadesłać do 30 wypracowań. Zdobywca głównej nagrody otrzyma zaproszenie (wraz z rodzicem) na International Schools Debate, która odbędzie się w dniach od 7 do 10 lipca 2015 r.

Nabór trwa do 23 stycznia 2015 r.

http://www.livingrainforest.org/explore/schools-debate

Literacki Debiut Roku

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Do konkursu można zgłaszać powieści, które wcześniej nie były nigdzie opublikowane w całości w wersji drukowanej. Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Nabór trwa do 15 kwietnia 2015 r.

http://literackidebiutroku.pl/ldr_2014_regulamin.pdf

Operacja Dehejtyzacja

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jeśli dostrzegasz problem hejterstwa w sieci i chcesz mu aktywnie przeciwdziałać? Weź udział  konkursie, zawalcz o kulturę w internecie i wygraj atrakcyjne nagrody. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej inicjatywy przeciwstawiającej się hejterstwu w sieci. Działania mogą być prowadzone w różnorodnej formie m.in. blogi, vlogi, filmy, animacje, fanpage itp. Nie jest to katalog zamknięty. Każda inicjatywa musi być realizowana za pośrednictwem internetu. Działania można prowadzić samodzielnie lub w zespołach maksymalnie trzyosobowych.

Nabór trwa do 31 stycznia 2015 r.

http://www.numanuma.pl/konkurs.html

XVI Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego 

Filmy mogą być zgłaszane przez wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne, indywidualnych twórców i producentów, ogrody zoologiczne i botaniczne, parki narodowe, parki krajobrazowe, wyższe uczelnie, ośrodki edukacji ekologicznej, itp. Na festiwal można zgłaszać:
• filmy krótko i średniometrażowe poświęcone problemom przyrody Europy, ochrony środowiska, koegzystencji człowieka ze światem przyrody oraz zagadnieniom pokrewnym;
• filmy popularno-naukowe i naukowe, dokumentalne, animowane, telewizyjne programy przyrodnicze, a także inne formy filmowe o czasie projekcji do 60 minut.

Filmy muszą być zrealizowane po 1 stycznia 2012 r.

Nabór trwa do 31 stycznia 2015 r.

http://www.wfo.com.pl/16_festiwal/16_regulamin.html

Całoroczny konkurs „Rysunek miesiąca” 

W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodowi rysownicy. Na konkurs należy przesyłać rysunki o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury. Prace nie mogą być wcześniej nagradzane. W danym miesiącu można zgłosić maksymalnie 5 rysunków.

Termin nadsyłania prac upływa 15. dnia każdego miesiąca. Konkurs kończy się 15 stycznia 2015 r.

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=587&Itemid=389  

Część prezentowanych  materiałów pochodzi ze strony www.aktualnekonkursy.pl

0
Facebook