Prezentujemy indeks interesujących ogólnopolskich konkursów artystycznych.

„Słodkie życie” konkurs fotograficzny

Tematem konkursu jest „Słodkie życie”. Każdy uczestnik może zgłosić od 1 do 3 prac. Zdjęcia należy dostarczyć w formie papierowej (min. 30 x 40 cm) oraz w wersji elektronicznej.

Nabór trwa do 7 stycznia br.

http://www.mokskierniewice.pl/ftp/File/Regulamin%20efef%20foto.pdf

„Narysuj Rozalię Grozę” konkurs dla ilustratorów książek dla dzieci

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zilustrować pierwszy rozdział książki Justyny Bargielskiej „Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy”. Tekst można otrzymać pisząc na adres astraczek@biuroliterackie.pl. Technika wykonania ilustracji może być dowolna.

Nabór do 30 listopda br.

http://biuroliterackie.pl/biuletyn/newsy/narysuj-rozalie-groze-konkurs-dla-ilustratorow-ksiazek-dla-dzieci/

I ogólnopolski konkurs im. Marka Nowakowskiego na małą formę literacką

Konkurs organizowany jest z myślą o młodych autorach — mogą w nim wziąć udział osoby w wieku do dwudziestu czterech lat (liczy się wiek osiągnięty w 2014 roku), zarówno debiutanci, jak i osoby posiadające już dorobek literacki. Konkurs obejmuje wyłącznie kategorię prozy — utwory mieszczące się w pojęciu „małej formy literackiej” (anegdoty, nowele, opowiadania, szkice). 

Nabór trwa do 9 lutego 2015 r.

https://www.facebook.com/oblicza.realizmu.w.prozie

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON 2015

Przedmiotem konkursu są rysunki, grafiki oraz inne dzieła plastyczne i fotograficzne wykonane w dowolnej technice, będące oryginałami – powstałe w ostatnich dwóch latach (2014-2015) i zakwalifikowane przez autorów do działów:
temat: ENTUZJAZM, SATYRA I ŻART (preferowane rysunki bez podpisów). Format prac: maksymalnie A3 (297 x 420 mm).

Nabór trwa do 7 lutego 2015 r.

http://satyrykon.pl/regulamin/

Turniej Jednego Wiersza – Świdnica 2014

Jedyną forma uczestnictwa w konkursie jest osobiste stawienie się i prezentacja utworów literackich własnego autorstwa. W wyjątkowych przypadkach Organizator może wyrazić zgodę na prezentację utworu przez osobę wskazaną przez autora. Można prezentować wyłącznie utwory własnego autorstwa, w języku polskim, które nie były nagradzane w innych konkursach literackich i nie były drukowane w ogólnopolskich i regionalnych czasopismach literackich oraz publikacjach książkowych (również elektronicznych). Inne formy publikacji (np. w Internecie) nie wykluczają mozliwości prezentacji utworu w konkursie. Utwory prezentowane w konkursie nie mogą przekroczyć 100 wersów, a prezentacja nie może przekroczyć 2 minut.

Nabór trwa do 22 listopada br.

https://drive.google.com/file/d/0ByrWZ480urnFYWZQVXh2dWZ6ZjA/view

Mieszkamy w Polsce

Uczestnicy konkursu mają za zadanie sfotografować cudzoziemca mieszkającego w Polsce na tle w swobodny sposób kojarzącym się z Polską. Na zdjęciu może być jedna lub więcej osób. Tłem może być np. krajobraz, warsztat pracy, uprawianie hobby, codzienne prace domowe itp. Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie 5 zdjęć.

Nabór trwa do 30 listopada br.

http://www.udsc.gov.pl/KONKURS,FOTOGRAFICZNY,%E2%80%9EMieszkamy,w,Polsce%E2%80%9D,2387.html4

XIX Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku do 32 lat – studentów, dziennikarzy, krytyków. Na konkurs należy przesłać co najmniej trzy teksty krytyczne o tematyce filmowej, z których przynajmniej jeden nie był publikowany przed terminem nadsyłania prac. Objętość zgłaszanych tekstów nie może przekroczyć 32 000 znaków. Do pracy należy dołączyć krótki życiorys.

Nabór do 15 lutego 2015 r.

https://www.facebook.com/events/233174960186569/

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare”

W konkursie mogą wziąć udział autorzy tekstów z całej Polski. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:
• poezja: wiersze, poematy itp.
• dramat: scenariusze teatralne i filmowe

Na konkurs można przesyłać teksty, które nie były wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 20 lutego 2015 r.

http://www.fmt.org.pl/index.php/ct-menu-item-11/191-slaski-shakespeare-wraca

Rozwój w zgodzie z naturą - konkurs na esej

Organizacja Living Rainforest zaprasza wszystkich młodych ludzi w wieku od 7 do 17 lat do udziału w konkursie poświęconym zrównoważonemu rozwojowi. Zadaniem uczestników jest napisanie wypracowania (eseju), w którym wyjaśnią, co oznacza dla nich to pojęcie (dla uczniów w wieku 7-11 lat) lub co ich zdaniem powinny zrobić państwa, by rozwijać się w sposób zrównoważony (zadanie dla uczestników w wieku 11-17 lat). Prace młodszych dzieci powinny liczyć nie więcej niż 400 słów, starszych – maksymalnie 600. Z każdej szkoły na konkurs można nadesłać do 30 wypracowań. Zdobywca głównej nagrody otrzyma zaproszenie (wraz z rodzicem) na International Schools Debate, która odbędzie się w dniach od 7 do 10 lipca 2015 r.

Nabór trwa do 23 stycznia 2015 r.

http://www.livingrainforest.org/explore/schools-debate

Literacki Debiut Roku

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. Do konkursu można zgłaszać powieści, które wcześniej nie były nigdzie opublikowane w całości w wersji drukowanej. Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Nabór trwa do 15 kwietnia 2015 r.

http://literackidebiutroku.pl/ldr_2014_regulamin.pdf

11. Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2014

Konkurs jest adresowany do filmowców amatorów. Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane w bieżącym roku, trwające nie dłużej niż 20 minut. Gatunek i tematyka filmów mogą być dowolne.

Nabór trwa do 20 listopada br.

http://dklapy.pl/amatorskie

Obraz i słowo kontra hejt

Konkurs skierowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu w dowolnej technice: grafiki, obrazu lub wizualizacji (np. projektu tatuażu z henny, demota, muralu), lub słowa, hasła, sloganu, tweeta, które będzie ciekawą i oryginalną reakcją przeciw mowie nienawiści w Internecie. Poszukiwane są szczególnie takie pomysły, które będą twórczo inspirować do działań na rzecz tolerancji wobec marginalizowanych czy dyskryminowanych grup.

Nabór trwa do 30 listopada br.

http://www.humanityinaction.org/Poland/405-konkurs

Operacja Dehejtyzacja

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jeśli dostrzegasz problem hejterstwa w sieci i chcesz mu aktywnie przeciwdziałać? Weź udział  konkursie, zawalcz o kulturę w internecie i wygraj atrakcyjne nagrody. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej inicjatywy przeciwstawiającej się hejterstwu w sieci. Działania mogą być prowadzone w różnorodnej formie m.in. blogi, vlogi, filmy, animacje, fanpage itp. Nie jest to katalog zamknięty. Każda inicjatywa musi być realizowana za pośrednictwem internetu. Działania można prowadzić samodzielnie lub w zespołach maksymalnie trzyosobowych.

Nabór trwa do 31 stycznia 2015 r.

http://www.numanuma.pl/konkurs.html

Grand Prix Fotofestiwal 2015

Do nadsyłania zdjęć zaproszeni są wszyscy fotografowie. Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Prosimy jednak o nieprzysyłanie pojedynczych zdjęć. Zależy nam na całych projektach – już skończonych lub będących na ukończeniu. Prace należy dostarczyć w wersji cyfrowej.

Nabór trwa do 1 grudnia br.

http://aktualnekonkursy.pl/konkursy-fotograficzne/ad/grand-prix-fotofestiwal-2015,992.html

36. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej

Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 16 lat. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
• „po debiucie” – kategoria dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym (w czasopismach lub prasie ogólnopolskiej),
• „debiut” – kategoria dla autorów, których wiersze nie były dotąd publikowane.

Każdy uczestnik może przesłać na konkurs 5 wierszy o dowolnej tematyce. Można zgłaszać utwory, które nie były publikowane w wydawnictwach zwartych i czasopismach ogólnopolskich /opatrzonych numerem ISBN, ISSN/ ani na stronach internetowych, a także nie były nagradzane w innych konkursach.

Nabór trwa do 15 grudnia br.

http://www.rok.czestochowa.pl/UserFiles/Image/projekty/2015/36OKP/regulamin.pdf

Ikony popkultury – portret artysty i jego legendy

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-26 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zinterpretować temat „Ikony popkultury – portret artysty i jego legendy”. Prace mogą być wykonane w następujących technikach: rysunek, grafika, techniki malarskie (malarstwo olejne, temperowe, akrylowe, akwarela, pastel, inne), techniki własne, techniki łączone. Przyjmowane będą również formy przestrzenne.
Maksymalne wymiary:
• 70 x 100 cm w przypadku prac płaskich,
• 40 x 40 cm w przypadku prac przestrzennych.

Nabór trwa do 10 stycznia br.

http://www.mdk.wroclaw.pl/files/IKONY%20POPKULTURY%202014%20-%20regulamin.pdf

Lampa dla małolata

Celem konkursu jest zaprojektowanie oświetlenia sztucznego dla małolata. Może to być cały system oświetleniowy, oprawa oświetleniowa, lampa wisząca, stojąca, ale też dowolny element oświetleniowy o nowatorskiej funkcji i formie. Uczestnicy konkursu powinni mieć na uwadze, że zaproponowane rozwiązanie oświetleniowe może zostać zastosowane do wyboru w:
- domu,
- przedszkolu,
- klubie dziecięcym,
- przestrzeni rekreacyjnej,
- elemencie małej architektury.
Projekt powinien wykraczać poza granice typowego myślenia o roli i możliwościach oświetlenia w architekturze, architekturze wnętrz i designie. Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w Warszawie w trakcie ogłoszenia wyników konkursu w marcu 2015 roku.

Nabór trwa do 31 stycznia 2015 r.

http://www.pzpo.pl/index.php/pl/strefa-czonkowska/wydarzenia/news/179-lampa-dla-maolata

Konkurs na logo Teatru Ziemi Rybnickiej

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować logo Teatru Ziemi Rybnickiej. Projekt powinien być wykonany w wersji kolorowej (dopuszczalne jest użycie maksymalnie 3 kolorów) i czarno-białej, dowolnego kształtu zamykającego się na płaszczyźnie 200 x 200 mm wydruku, naklejony na sztywnym podkładzie (wersja kolorowa i czarno-biała). Praca na odwrocie musi być opatrzona czytelnym opisem (imię i nazwisko, adres, e-mail i telefon kontaktowy autora). Ponadto projekt ten powinien zostać dostarczony w formie elektronicznej na płycie CD, w formacie wektorowym i niezależnie do tego w JPG (bez blokad). Wszystkie pliki powinny być zapisane w rozdzielczości 300 dpi i powinny dopuszczać możliwość zmiany skali bez straty jakości i proporcji. Płyta również musi zostać opisana danymi autora.

Nabór trwa do 31 grudnia br.

http://www.rck.home.pl/wp_rck/?page_id=7219

Konkurs na teledysk

Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Zadaniem Uczestnika projektu jest stworzenie wideoklipu w oparciu o jeden z następujących utworów:
a) P. Czajkowski – I Koncert fortepianowy b-moll op. 23, cz. I,
b) L. van Beethoven – V Symfonia c-moll cz. I,
c) F. Chopin – Polonez As-dur op. 53,
d) A. Chaczaturian – Taniec z szablami.

Forma realizacji wideoklipu jest dowolna. Wideoklip winien zawierać fragment jednego z utworów wymienionych w pkt 1, trwający od 3 do 4 minut i stanowiący nieprzerywaną w żaden sposób całość (nie dopuszcza się ingerencji w warstwę muzyczną). Nagranie wykorzystane w pracy konkursowej Uczestnicy mogą wykonać za pomocą dowolnego urządzenia posiadającego funkcję nagrywania wideo. Akceptowane formaty pliku to *avi, *mov i *mp4.

Nabór trwa do 28 listopada br.

http://www.niebojesiemuzyki.pl/konkurs-na-wideoklip

XXIV Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Zabytki”

Biennale ma na celu prezentację osiągnięć twórczych w fotografii o tematyce krajobrazu kulturowego a także pokazanie najciekawszych zabytków polskiego budownictwa, urbanistyki, rzemiosła, architektury oraz ich związku z działalnością człowieka. W Biennale mogą uczestniczyć wszyscy fotografujący. Każdy autor może nadesłać do 5 zdjęć pojedynczych, lub ułożonych w 1 zestaw. Technika wykonania fotografii jest dowolna.

Nabór trwa od 15 września do 10 listopada br.

http://www.ztf.pl/pl/aktualnosci.php?id=265

„Śladami Leona Wyczółkowskiego”

Konkurs jest adresowany do osób, które fotografią nie zajmują się zawodowo.  Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 5 zdjęć o tematyce związanej z tytułem konkursu: „Śladami Leona Wyczółkowskiego – motywy górskie w twórczości artysty”. Zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 lat.

Nabór trwa do 30 listopada br.

http://muzeum.bydgoszcz.pl/aktualnosci/2,3939,0,0,Ruszyla-VIII-edycja-Ogolnopolskiego-Konkursu-Fotograficznego-Sladami-Leona-Wyczolkowskiego----motywy-gorskie-w-tworczosci-artysty

XV Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych, Warsztatach Terapii Zajęciowej. Do konkursu można zgłaszać prace o dowolnej tematyce, wykonane w wybranej technice ceramicznej.

Nabór trwa do 28 listopada br.

http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/ceramiony-po-raz-pi-tnasty/ 

XVI Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego 

Filmy mogą być zgłaszane przez wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne, indywidualnych twórców i producentów, ogrody zoologiczne i botaniczne, parki narodowe, parki krajobrazowe, wyższe uczelnie, ośrodki edukacji ekologicznej, itp. Na festiwal można zgłaszać:
• filmy krótko i średniometrażowe poświęcone problemom przyrody Europy, ochrony środowiska, koegzystencji człowieka ze światem przyrody oraz zagadnieniom pokrewnym;
• filmy popularno-naukowe i naukowe, dokumentalne, animowane, telewizyjne programy przyrodnicze, a także inne formy filmowe o czasie projekcji do 60 minut.

Filmy muszą być zrealizowane po 1 stycznia 2012 r.

Nabór trwa do 31 stycznia 2015 r.

http://www.wfo.com.pl/16_festiwal/16_regulamin.html

Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci 

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do projektantów książek, grafików, ilustratorów, plastyków oraz studentów uczelni artystycznych. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.

Nabór trwa od 15 listopada do 15 grudnia br.

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2014/strona_glowna_konkursu/  

Całoroczny konkurs „Rysunek miesiąca” 

W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodowi rysownicy. Na konkurs należy przesyłać rysunki o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury. Prace nie mogą być wcześniej nagradzane. W danym miesiącu można zgłosić maksymalnie 5 rysunków.

Termin nadsyłania prac upływa 15. dnia każdego miesiąca. Konkurs kończy się 15 stycznia 2015 r.

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=587&Itemid=389 

Część prezentowanych  materiałów pochodzi ze strony www.aktualnekonkursy.pl

0
Facebook