Prezentujemy indeks interesujących ogólnopolskich konkursów artystycznych.

ARTE LAGUNA

Nagroda Arte Laguna jest międzynarodowym wyróżnieniem, mającym na celu promowanie Sztuki Współczesnej. Nagroda została uhonorowana medalem Prezydenta Republiki Włoskiej. Arte Laguna jest nie tylko konkursem, ale stanowi też świetną okazję do wystawienia swoich prac w Arsenale Weneckim, daje możliwość zdobycia wielu różnych nagród oraz rozwinięcia swojej kariery artystycznej, jak też pozwala dołączyć do międzynarodowego grona instytucji artystycznych oraz kreatywnych osób.

Nabór trwa do 12 grudnia br.

http://www.artelagunaprize.com/pl

Ogólnopolski Turniej Poetycki „Autoportret Jesienny” Krotoszyn 2015

Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 21 lat. Na konkurs należy przesłać zestaw 3 wierszy o dowolnej tematyce. Można zgłaszać utwory, które nie były publikowane ani nagradzane w innych konkursach poetyckich.

Nabór trwa do 27 listopada br.

http://kok.krotoszyn.pl/aktualnosc-12766-ogolnopolski_turniej_poetycki.html

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”

Uczestnicy konkursu mają za zadanie opisać obraz Mariana Konarskiego Noc w przenośniach z 1932 roku. Forma pracy może być dowolna. Ważne, aby uwzględniała dokładny opis przestrzeni obrazu, elementy jego kompozycji i kolorystyki. Uczestnicy konkursu muszą wykazać się ponadprzeciętnymi zdolnościami i pasją badacza. Warto przeczytać dodatkowe materiały dotyczące malarza, środowiska, w którym tworzył, stylu inspirującego artystę, po to aby lepiej zrozumieć samo dzieło. Tego typu informacje na pewno przydadzą się przy argumentacji broniącej spojrzenia. Prace będą oceniane w trzech kategoriach: gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i obcojęzycznej (prace w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim).

Nabór trwa do 15 lutego 2016 r.

http://www.muzeum.bytom.pl/edukacja/obraz-a-slowo

VII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Twarze”

Każdy uczestnik może zgłosić 5 fotografii, które nie były wcześniej publikowane. Opłata za udział w konkursie wynosi 30 zł. Zdjęcia należy przesyłać na płytach DVD.

Nabór trwa do 31 stycznia 2016 r.

http://www.gcb-skrzyszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=420:vii-ogolnopolski-konkurs-fotograficzny-twarze&catid=1:aktualnoci&Itemid=3

Konkurs na projekt statuetki JAKOŚĆ ROKU

Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych, w szczególności wydziałów/kierunków rzeźby, wzornictwa, form przemysłowych, projektowania, architektury itp. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować statuetkę JAKOŚĆ ROKU. Statuetki będą wręczane polskim przedsiębiorcom, laureatom programu JAKOŚC ROKU. Statuetka powinna spełniać następujące założenia:

1) powinna odzwierciedlać biznesowy charakter nagrody,
2) odznaczać się nowoczesnym charakterem,
3) zawierać godło JAKOŚĆ ROKU,
4) posiadać miejsce na zamieszczenie nazwy firmy,
5) statuetka rzeczywistych rozmiarów nie powinna być wyższa niż 30 cm.

 Nabór trwa do 18 grudnia br.

http://jakoscroku.pl/statuetka

9. Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna

Do konkursu można zgłaszać sztuki przeznaczone na scenę dramatyczną, napisane w 2015 r. Każdy autor może zgłosić nie więcej niż dwa utwory. 

Nabór trwa do 31 grudnia br.

http://www.gnd.art.pl/aktualnosci/

17. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych „Kochać człowieka” 2016

Konkurs jest adresowany do filmowców amatorów. Tematyka filmów zgłaszanych do konkursu powinna dotyczyć człowieka i jego miejsca w świecie. Konkurs jest prestiżowym spotkaniem filmowców amatorów z Polski i zagranicy, którym bliskie są sprawy człowieka, człowieka kochającego, radosnego, twórczego, zwycięskiego, ale także człowieka walczącego, cierpiącego, przegrywającego. Czas projekcji nie może przekraczać 20 minut.

Nabór trwa do 14 grudnia br.

http://www.ock.org.pl/Miedzynarodowy-Festiwal-Filmow-Nieprofesjonalnych-Kochac-czlowieka-173.html

5. Ogólnopolski Konkurs Dramatopisarski „Komediopisanie”

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto ukończył osiemnaście lat. Na konkurs można przesyłać utwory dramatyczne o charakterze komediowym. Utwór nie może być adaptacją, jak również nie może być wcześniej publikowany ani wystawiany.

Nabór trwa do 30 czerwca 2016 r.

http://powszechny.pl/pl/komediopisanie-1/

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Organizator zaprasza do udziału w konkursie uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru oraz osoby, których pasją jest projektowanie ubioru. Na konkurs należy przesłać co najmniej 4 projekty ubiorów utrzymanych w offowym, niebanalnym klimacie. 

Off Fashion to nurt podkreślający wielobarwność tłumu. Przeciwstawia się unifikacji i szarości ulicy. Charakteryzuje się wielością dodatków, zaskakującymi połączeniami stylów, materiałów i kolorów. Moda awangardowa nie zawęża się do określonego stylu, np. sportowego czy hiphopowego. Kojarzy się oczywiście z nieformalnym ubiorem, niekonwencjonalnymi pomysłami i rozwiązaniami zastosowanymi w modzie.

Komisja selekcyjna oceni nadesłane projekty i wybierze maksymalnie 120 najlepszych. Podczas pokazu półfinałowego, który odbędzie się w 3 czerwca 2016 r. w Kielcach, półfinaliści zaprezentują swoje kolekcje. Gala finałowa odbędzie się 4 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury.

Nabór trwa do 16 maja 2016 r.

http://offfashion.eu/dokumenty-do-pobrania

Ogólnopolski Konkurs Poetycki pt. „Recepta na wiersz”

Do konkursu można zgłosić wiersz lub tematycznie spójny cykl wierszy (maksymalnie 5 utworów). Preferowane będą utwory, dla których źródłem inspiracji będzie aptekarstwo, szczególnie dawne (zob. pliki pt. Wstęp do Wolfganga i Wolfgang na stronie www.muzeumfarmacji.pl w zakładce „konkurs poetycki”), w tym zwłaszcza ekspozycja krakowskiego Muzeum Farmacji (liczne zdjęcia tamże). Przy czym jurorom nie chodzi o wierszowane „wypracowania na temat”, lecz o poetycką refleksję o charakterze egzystencjalnym, metafizycznym itp., dla której punktem wyjścia, swego rodzaju trampoliną, byłyby wspomniane wyżej obszary tematyczne (dawne aptekarstwo itd.)”. Do konkursu można zgłaszać utwory, które nie były wcześniej publikowane.

Nabór trwa do 30 listopada br.

http://www.muzeumfarmacji.pl/pl_konkurs.php

Czwarta Strona Fantastyki

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich. „Czwarta Strona Fantastyki” to konkurs literacki na najlepszą powieść fantastyczną. Utwór konkursowy musi zawierać się w obszarze tematycznym z zakresu literatury fantastycznej, w tym przede wszystkim fantastyki naukowej i fantasy. Formą dopuszczającą utwór do konkursu jest powieść. Minimalna objętość tekstu: 10 arkuszy wydawniczych (400 tys. znaków liczonych razem ze spacjami).

Nabór trwa do 31 grudnia br.

http://czwartastronafantastyki.pl/

Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015

Przedmiotem konkursu są prace o charakterze satyryczno-humorystycznym i karykatury dotychczas nienagrodzone w innych konkursach, wykonane tradycyjnymi technikami rysunkowymi, graficznymi lub malarskimi. W każdej z czterech pór: 
• „Zima” (do 20 marca),
• „Wiosna” (do 15 czerwca),
• „Lato” (do 15 września),
• „Jesień” (do 15 grudnia),
można przysłać na konkurs maksymalnie 5 prac.

Nabór trwa do 15 grudnia br.

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=926:cztery-pory-karykatury&catid=444

Część prezentowanych  materiałów pochodzi ze strony www.aktualnekonkursy.pl

0
Facebook